Vitézy Dávid az ÖBB-ről beszélt szépen - "És akkor azt mondtam: ha baj van, nem szégyen segítséget kérni"
Blikk
2026-06-21 07:08
A közlekedési és beruházási miniszter szerint a MÁV-járműállománya még sohasem volt olyan rossz állapotban, mint most. Minden negyedik szerelvény használhatatlan. Vitézy Dávid ezért az osztrák vasúttársaságtól kért segítséget. A MÁV 10 személykocsit kapott az ÖBB-től a nyári szezonra, amelyek a mai napon már forgalomba is álltak.
Szigeti Sándor
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Osztrák kölcsön vasúti személykocsikkal erősít a MÁV nyári főszezonra - közölte Vitézy Dávid a hivatalos Facebook-oldalán vasárnap reggel:
"Néhány hete vált egyértelművé, hogy a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt a Lázár Jánostól örökölt MÁV-járműhelyzet rosszabb, mint valaha. Immár ma a MÁV szerelvényeinek negyede nem tud közlekedni, mert javításra vagy fővizsgára vár. Azaz a társaság még a tavalyinál is kevesebb kocsival vágott volna neki a főszezonnak. Egyértelmű volt, hogy azonnal lépni kell, és akkor azt mondtam: ha baj van, nem szégyen segítséget kérni" - hangsúlyozta friss bejegyzésében a magyar közlekedési és beruházási miniszter.
Vitézy kiemeli, hogy ez a segítség nélkülözhetetlen az idei szezonban a MÁV a felhalmozódott karbantartási és járműfenntartási problémái miatt. Kiderül az is, hogy az osztrák kocsikkal mától a balatoni Kék Hullám InterCityn és a Békés InterCityn is találkozhatnak az uitasok.
A szaktárca vezetője keményen bírálta Lázár János korábbi gyakolatát , amelyet éles ellentétbe állított a mostani törekvésekkel:
"Lázár János csak sértegetni tudta az osztrákokat, mi tárgyalni fogunk, ha ez szükséges ahhoz, hogy a MÁV segítség legyen, ne akadály a nyaralás során" - jelentette ki.
Egyúttal jó hírekkel is szolgált, hiszen emlékeztetett rá:
"Május végén történelmi jelentőségű megállapodást kötött az új kormány az Európai Bizottsággal, amelynek eredményeként 16,4 milliárd euró uniós forrást tudtunk hazahozni. Ebből szinte azonnal el tudjuk indítani 35 új InterCity-motorvonat beszerzését, ami hatalmas lépés a magyar vasút fejlődésében. " - jegyezte meg.
Vitézy Dávid