Kecskemét: alaposan átalakult a játékoskeret, az MTK-val és a Vasassal játszanak
NB1.hu
2026-06-21 07:12
Czékus Ádám a Csíkszeredához igazolt, miközben a KTE már a nyári meccsprogramját is ismertette.
A Kecskemét kerete több ponton is átalakul, miközben a klub a felkészülés kezdetekor már a felkészülési meccsek programját is ismertette.
Amikor elkezdődött az előző NB II-es bajnokságban harmadik helyen végzett Kecskemét felkészülése, a klubhonlap összefoglalta a keret hivatalos változásait. Az érkezők között eddig Szabados István, Szilágyi Zoltán, Nyári Patrik, Bányai Péter , Szépe János és Németh Barnabás szerepel, akik már korábban aláírták szerződésüket.
Malajziában született támadót igazolt a Kecskemét
A távozók névsorában Varga Bence, Belényesi Csaba, Szabó Alex, Bocskay Bertalan, Derekas Zoltán és Pálinkás Gergő található.
Másnap a felkészülési meccsek programját is bejelentette a Kecskemét. A héten még edzésjáték szerepel a programban, június végén viszont már Soroksáron lép pályára a csapat, majd az ugyancsak NB II-es BVSC következik.
A folytatásban élvonalbeli ellenfelek várnak a KTE-re: az MTK-hoz és a Vasashoz is utazik az együttes. A bajnoki rajt előtti héten a Szeged elleni dupla meccs lesz a főpróba, a pontos kezdési időpontokról a mérkőzések előtt ad tájékoztatást a klub.
Szombaton újabb távozó vált hivatalossá, Czékus Ádám ugyanis elhagyja a KTE-t. A kecskemétiek megegyeztek a román élvonalban szereplő Csíkszeredával, amely megvásárolta a játékos játékjogát.
Czékus Ádám egy idényt töltött Kecskeméten. Ezalatt 30 tétmérkőzésen lépett pályára, 2 gólt szerzett és 1 gólpasszt adott.