← Vissza

news.bsdnet.hu

Olyat tett a rolleres, hogy egyből előállították a rendőrök

Vezess 2026-06-21 07:44
A most következő eset jól mutatja, hogyan lehet egy rendőri igazoltatásból a lehető legrosszabbul kijönni. A rolleressel szemben büntetőeljárás indult. 2026.06.21. vasárnap 08:44 Nagy sebességgel, megállás és elsőbbségadás nélkül kanyarodott ki Békéscsabán egy rolleres a rendőrautó elé. Ezt ráadásul a négysávos Bartók Béla úton követte el, ahol amúgy is indokolt a nagyobb körültekintés és elővigyázatosság. Az esetet az egyenruhások sem hagyták szó nélkül: a Békéscsabai Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának rendőrei azonnal utána indultak. Már ekkor látszott, hogy a rolleres bizonytalan úttartással, imbolyogva halad a sáv teljes szélességét kihasználva. Amikor megállították a férfi azonnal kifejezete nemtetszését az intézkedés miatt és bár nem tagadta, hogy ivott, arra hivatkozott, hogy a rollert nem elektromos üzemmódban használta, hanem mezítláb hajtotta. Mivel sem igazolni nem akarta magát, sem pedig a szondát nem akarta megfújni, ráadásul kétszer is megpróbált elhajtani a rendőrök elől, ezért előállították a rendőrkapitányságra. Ott az őt vizsgáló orvos súlyosan ittasnak minősítette. Mivel az intézkedés alatt a férfi válogatott jelzőkkel szidalmazta a rendőröket, ezért nemcsak a közlekedési szabályok megszegése, valamint ittas járművezetés, hanem becsületsértés miatt is büntetőeljárás indult ellene. a videó a hirdetés után indul Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →