Orbán Viktor a Szőlő utcai ügyről: „Eszkortfiút használnak fel, hogy becstelen dolgokat terjesszen”
Blikk Rúzs
2026-06-21 07:30
Megszólalt a botrányról a volt kormányfő.
A Szőlő utcai ügyről beszélt a HírTV-nek adott interjújában Orbán Viktor . A korábbi miniszterelnök élesen bírálta az ügyben megfogalmazott vádakat, és úgy fogalmazott: szerinte az egész történet politikai célokat szolgált.
Orbán szerint már a kezdetektől látható volt, hogy az akkori ellenzék politikai indíttatásból próbált meg embereket összefüggésbe hozni az üggyel, azóta pedig újabb részletek kerültek napvilágra. A politikus úgy véli, az ügy mögött tudatos lejáratási kísérlet állt.
„Én csak azt tudom mondani, hogy az egész ügy, amiről beszélünk, az egy gyalázatos provokáció, az egy propagandisztikus műbalhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsületsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból, és most azt is tudjuk, hogy pénzért” – fogalmazott.
Folytatás a Blikken!