← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter az „Orbán-bábok” elleni leszámolásra készül hétfőn az Országgyűlésben

Index 2026-06-21 08:52
„Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák. Fontos nap előtt állunk. Hétfőn ismertetjük az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot és az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást” – közölte vasárnap délelőtt közösségi oldalán Magyar Péter. Majd hozzáfűzte: a javaslatok közül mindkét területen a lehető legerősebb változat támogatására fogja kérni a kormányt és a Tisza-frakciót is. „És persze a pár napos társadalmi egyeztetést követően még tovább szigorodhatnak a javaslatok. Rendszerváltás lépésről lépésre. A történelmet közösen írjuk” – zárta a bejegyzését a miniszterelnök. Szerdán a miniszterelnök arról számolt be, hogy jövő héten az Országgyűlés elé kerülhet a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló jogszabálycsomag. A tervezett hivatal feladata a közvagyont érintő visszaélések és korrupciós ügyek feltárása, illetve a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének elősegítése lenne – a hírek szerint azonban felállására legalább szeptemberig várni kell. A miniszterelnök szombaton az RTL-nek adott interjújában elmondta, a szervezet felállítása előtt társadalmi egyeztetésre bocsátják az erről szóló törvényt. Magyar Péter várakozása szerint a nyár végén, szeptember elején kezdheti meg működését a Vagyonvisszaszerzési Hivatal. (Borítókép: Magyar Péter napirend előtti felszólalása a parlamentben 2026. június 8-án. Fotó:Tövissi Bence / Index)
Eredeti cikk megtekintése →