Vitézy Dávid: Ausztria segítette ki hazánkat a nyári utazási főszezonban
Portfolio
2026-06-21 08:09
A hazai vasúttársaság járműállománya az elmúlt hetekben kritikus helyzetbe került, ugyanis a Dunakeszi Járműjavító csődje és a Lázár Jánostól örökölt állapotok miatt a szerelvények negyede jelenleg is javításra vagy fővizsgára vár - írta Vitézy Dávid beruházási és közlekedési miniszter a közösségi médiában.
Ennek következtében a MÁV a tavalyinál is kevesebb kocsival indította volna el a nyári főszezont, ami azonnali beavatkozást igényelt.
A gyors lefolyású tárgyalások eredményeként az osztrák féltől beszerzett járművek már be is kapcsolódtak a belföldi közlekedésbe. A balatoni Kék Hullám InterCity járatain négy, kerékpárszállításra is alkalmas első osztályú kocsi állt szolgálatba, míg a járművek rossz állapota miatt korábban sokat kritizált Békés InterCity vonalán két első- és két másodosztályú osztrák kocsi kezdte meg az utasok szállítását.
Ez az átmeneti segítség elengedhetetlen a nyári közlekedés zökkenőmentes fenntartásához, amíg a MÁV rendezi a felhalmozódott karbantartási elmaradásokat
- véli a tárcavezető. A járműpark érdemi és tartós megújítását az Európai Bizottsággal kötött május végi megállapodás teszi lehetővé, amely 16,4 milliárd eurónyi uniós forrást biztosít az ország számára.
Ebből a keretből szinte azonnal megkezdődik a 35 új InterCity-motorvonat beszerzése.
Címlapkép forrása: MTI Fotó/Máthé Zoltán