Jakupcsek Gabriella kíméletlen szavakkal illette Sebestyén Balázs és Erdélyi Mónika műsorát
Sassy
2026-06-21 09:08
[sz]DP, kép: etcetera.hu[sz]
„Zombiverzió.” Ezzel a nem túl hízelgő címkével illette Jakupcsek Gabriella az RTL egykori délutáni ámokfutását, vagyis a Mónika és a Balázs Show-t. A Te Kék Zónád című podcastban elhangzott kőkemény ítélet nemcsak a múltat rendezi újra, de azt is kimondja, hogy a délutáni talkshow műfaja azóta lényegében megszűnt- írja a Story.
Jakupcsek szerint a csúcs a legelső, TV2-s Jakupcsek volt, ami még az igazi, emberközeli televíziózást képviselte. Aztán jött a konkurencia, és vele a lejtmenet.
„És nem sokkal később a talkshow délután teljesen lekerült a képernyőről, és azóta sincs. Lássuk be, hogy amiket az RTL-en láttunk, az egy zombiverziója volt ennek a műfajnak” – mondta a műsorvezető.
Ez a szakmai szigor nála a külsőségekben is megjelent, világossá tette, hogy ő sosem akart az a típusú műsorvezető lenni, aki a látványért van a stúdióban. „De nem én vagyok, aki csini ruhában lejön a lépcsőn és közben felkonfot mond, mint Medveczky Ilona. Próbálgattak egyszer-kétszer, de nem ment.”
Az egész szemlélete a kilencvenes évekbeli riporteri múltjából fakad, amikor még nem a csillogás, hanem a tartalom számított. Úgy látja, a civil sorsokra való ráhangolódás volt a talkshow igazi előzménye.
„Hajléktalanszállókra mentem, vesetranszplantáltakról dokumentumfilmet készítettünk. Civil emberek sorsaira kellett ráhangolódni, ez tulajdonképpen a talkshow előzménye. Nekem ez az igazi televízió ma is.”
Jakupcsek korábban is odaszúrt a felszínesnek tartott jelenségeknek. Élesen bírálta például a modern influencer-jelenséget, szerinte a hírnévnek egy felépített pálya után kellene jönnie.
[kapcsolodo]mate-gabor-sajnalja-hogy-annak-idejen-megcsalta-jakupcsek-gabriellat-es-elhagyta-albert-gyorgyi-miatt/[kapcsolodo]