← Vissza

news.bsdnet.hu

Lyme-kórral küzd a Kowalsky meg a Vega frontembere: nehéz turnékezdés elé néz a zenekar

Blikk 2026-06-21 09:20
Aggasztó hírt osztott meg rajongóival Kowalsky. A Kowalsky meg a Vega frontembere közösségi oldalán jelentette be, hogy Lyme-kórral fertőződött meg, ami hosszabb antibiotikum-kezelést és komoly megpróbáltatásokat hozhat számára. Szabó Eszter Sára Newsroom újságíró Ezeket látta már? Nehéz időszak elé néz Kowalsky . A népszerű zenész a közösségi médiában számolt be arról, hogy Lyme-kórt diagnosztizáltak nála. A betegség különösen rosszkor érkezett, hiszen a zenekar éppen a nyári koncertszezon elején jár. „Szóval ezt mondtam tegnap a színpadon is… Lyme-kór… Egy apró fertőzött rovar, és ki tudja meddig tartó antibiotikum-kúra… meg egyéb kálvária… mindez a nyári turné kvázi elején. Vigyázzatok az egészségetekre!” – írta közösségi oldalán Kowalsky meg a Vega frontembere. A Lyme-kór egy kullancsok által terjesztett bakteriális fertőzés , amely megfelelő kezelés hiányában akár hosszú távú egészségügyi problémákat is okozhat. A betegség korai felismerése és az időben megkezdett antibiotikumos kezelés kulcsfontosságú a szövődmények elkerülésében. A kór nemcsak hétköznapi emberek életét nehezítette meg az elmúlt években, hanem több ismert előadót is érintett. Az egyik legismertebb eset Avril Lavigne nevéhez fűződik, aki korábban nyilvánosan beszélt arról, hogy a Lyme-kór évekre visszavetette karrierjét. Az énekesnő hosszú ideig ágyhoz kötött volt, és csak fokozatosan tudott visszatérni a zenei életbe.
Eredeti cikk megtekintése →