← Vissza

news.bsdnet.hu

Rendkívüli minisztériumi intézkedés: ezzel várja az utasokat a MÁV és a Volán

Kiskegyed 2026-06-21 09:22
Hirtelen csapott le az idei nyár első kíméletlen hőhulláma, ami miatt a tisztifőorvos azonnal elrendelte a másodfokú hőségriasztást szombattól egészen kedd éjfélig. Mivel a hirtelen megugró, extrém hőmérséklet sokkszerűen éri a szervezetet, egy friss minisztériumi bejelentés nyomán azonnali, rendkívüli intézkedések léptek életbe a tömegközlekedésben, hogy senki se maradjon segítség nélkül a peronokon. A Közlekedési és Beruházási Minisztérium utasítására a MÁV -csoport és a Volánbusz már szombattól kezdve, naponta 10 és 17 óra között palackozott ásványvízzel oltja az utasok szomját a készlet erejéig. Budapesten a Keleti, Nyugati és Déli pályaudvarok peronjain, valamint a Batthyány téri HÉV-állomáson osztják a vizet, míg vidéken a legforgalmasabb vasúti csomópontokon (például Debrecenben, Győrben, Szegeden) és a Volán nagyobb autóbusz-állomásain juthatunk díjmentes folyadékhoz. A perzselő kánikulában a hosszabb utazás kifejezetten veszélyes lehet, ha nem gondoskodunk a folyamatos hidratálásról, ezért a közlekedési társaságok nyomatékosan kérik, hogy senki ne vágjon útnak bőséges ivóvíz nélkül. A legkritikusabb csomópontokon, így a Nyugati és Déli pályaudvaron, valamint Debrecenben és Pécsen már működnek az életmentő párakapuk is, amelyek helyszíneit a napokban folyamatosan bővítik, hogy némileg enyhítsék az elviselhetetlen forróságot. Ebben a rendkívüli időjárási helyzetben a legfontosabb az emberi egészség megóvása, amihez elengedhetetlen, hogy az utasok előre megtervezzék az utazásukat, és fokozottan figyeljenek az idősekre, valamint a kisgyermekes családokra. Mivel a sínhőmérséklet emelkedése miatt kisebb menetrendi csúszások is előfordulhatnak, érdemes folyamatosan szemmel tartani a MÁVINFORM hivatalos felületeit, ahol percrekész információkkal frissítik az aktuális hőséghelyzetet. Via Femina
Eredeti cikk megtekintése →