← Vissza

news.bsdnet.hu

Megállították a furgont, de ilyen szállítmányra senki sem számított

Vezess 2026-06-21 10:10
Az egyenruhások olyan kisbuszt állítottak meg, amelynek sofőrje fittyet hányt az állatvédelemre. Az ülések alól oltatlan kölyökkutyák kerültek elő. 2026.06.21. vasárnap 11:10 Szerda este állítottak meg a pénzügyörök egy román kisbuszt az M5-ös autópályán, Bács-Kiskun vármegyében. Az egyenruhások rutin szerűen átvizsgálták a járművet, amelynek során halk nyüszítésekre lettek figyelmesek. A 10-15 centiméterrel megemelt padlóburkolat alól hat darab, „tacskó-jellegű” kölyökkutya került elő. A román rendszámú kisbusz sofőrje azt állította, hogy a kutyák az ő tulajdonát képezik, és Romániából szállítja őket Franciaországba, a családtagjainak. A pénzügyőrök azonnal értesítették a kormányhivatal hatósági állatorvosát, aki megállapította, hogy az állatok alig öt-hat hetesek, érvényes útlevéllel, chippel, veszettség elleni oltással nem rendelkeznek, és még túl fiatalok a hosszú úthoz. A hatósági állatorvos ezért megtiltotta a kölykök tovább szállítását, elrendelte elkobzásukat, a kiskutyák pedig egy állatvédő egyesület gondozásába kerültek. A NAV munkatársai feljelentést tettek kedvtelésből tartott állatok kereskedelmével összefüggő visszaélés gyanúja miatt. Kevéssé ismert tény, de a pénzügyőrök munkája több ponton is kapcsolódik az állatvédelemhez. Magyarországon 2022 márciusában a NAV 150. aláíró szervezetként csatlakozott az Állatvédelmi Kódexhez, amely a felelős állattartás és az állatjólléti szempontok érvényesítését támogatja. A NAV munkatársai rendszeresen találkoznak olyan esetekkel, ahol élő állatokkal való visszaélésre derül fény.  Az elmúlt évben szolgálat közben találtak már lovat, fenyőrigót, tengelicet, nyílméregbékát és macskákat is – ezek az esetek mind az állatok illegális szállításához és kereskedelméhez kapcsolódtak. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →