← Vissza

news.bsdnet.hu

Tombol a kánikula: vízosztással, párakapukkal, légkondicionált helyiségekkel védekezik az ország az extrém hőhullám ellen

Blikk 2026-06-21 10:24
Várhatóan 33, 37 fokkal tetőzik vasárnap a legforróbb órákban a napok óta tomboló hőhullám. A MÁV vízosztást hirdetett a nagyobb pályaudvarokon és autóbusz-állomásokon. Több helyütt párakapukkal és ivókutakkal védekeznek a perzselő hőség ellen, és van ahol, megnyitották a légkondiconált önkormányzati intézményeket is. Szigeti Sándor Newsroom újságíró Ezeket látta már? Budapesten és országszerte beköszöntött az első tartós nyári hőhullám, a nappali csúcsok jellemzően 30 °C és 37 °C között alakulnak, aki teheti a vízpartokon vagy árnyékban próbál menedéket találni a hőség elől. A Balatonon péntek óra óriási tömeg , lassan ki lehet tenni a megtelt táblát. Nagyon sokan érkeztek egy kis júniusi hétvégi felfrissülésre, ám az extrém időjárási körülmények itt is veszélyesek lehetnek. Siófokon nyitva van a Városi könyvtár a Fő téren, a kórházban a szakrendelők előtere, a Sió Pláza, a Főposta, meg az autóbusz-pályaudvar váróterme is klímás. Ugyanígy be lehet húzódni a nagyobb üzletekbe és plázákba. Aki meg kifejezetten strandolni szeretne, annak ott van a fizetős Nagystrand a Petőfi sétányon, az ingyenes Újhelyi strand a Szigliget utcában, meg a Sóstói strand a Baross Gábor utcában, és a város több parkjában is található ivókút - írja a sonline.hu. Ezek a tippek, a többi Balaton-parti városban is hasznosak lehetnek, ha menedéket keresnénk a forróság elől. A hirtelen jött, extrém hőség miatt a másodfokú hőségriasztás ideje alatt, egészen kedden éjfélig naponta 10 és 17 óra között palackozott vizet osztanak a budapesti főpályaudvarokon a peronoknál és a nagyobb vidéki vasútállomásokon az utascentrumnál vagy az ügyfélszolgálatokon, pénztáraknál - írja a MÁV a hivatalos Facebook-oldalán. Budapesten a Déli, a Keleti, a Nyugati pályaudvaron a peronoknál, vidéken a debreceni, győri, miskolci, nyíregyházi, szegedi, pécsi, székesfehérvári, szolnoki állomáson az ügyfélszolgálaton, a fonyódi, kecskeméti, siófoki állomásokon pedig a pénztárban kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozók, valamint a Batthyány téri HÉV állomáson. A Volán Budapesten két helyen, a kelenföldi, valamint a Népliget autóbusz-állomáson, ezenkívül a megyeszékhelyeken a nagyobb forgalmat lebonyolító autóbusz-állomásokon oszt ásványvizet: Balatonfüreden, Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsen, Salgótarjánban, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Veszprémben és Zalaegerszegen. Több forgalmas állomáson, így a Nyugati és Déli pályaudvaron, Debrecenben, Pécsen párakapuk is működnek, melyek helyszínét a következő napokban tovább bővítjük. A MÁV-Volán Csoport rendkívüli időjárásra való tekintettel arra kéri az utazókat, hogy ne induljanak el elegendő mennyiségű ivóvíz vagy szomjoltó folyadék nélkül. Lehetőség szerint tervezzék meg előre utazásukat, kerüljék a tűző napon való tartózkodást, és fokozottan figyeljenek egymásra, különösen az idős, valamint a kisgyermekkel utazó utasokra. A hőséghelyzettel kapcsolatos aktuális információk, valamint az időjárás okozta esetleges menetrendi változások folyamatosan frissülnek a Mávinform hivatalos felületein. veszélyjelzés
Eredeti cikk megtekintése →