← Vissza

news.bsdnet.hu

Megérkeztek a friss fotók a MÁV bérelt IC‑kocsijairól

Vezess 2026-06-21 10:31
A MÁV az Osztrák Állami Vasúttársaságtól (ÖBB) bérel vagonokat az intercity-helyzet enyhítésére. A kocsik már forgalomba is álltak. 2026.06.21. vasárnap 11:31 Forgalomba állt az Osztrák Állami Vasúttársaság, az ÖBB tíz személyszállító vasúti kocsija a MÁV kisegítésére a nyári szezonban – közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap reggel. Néhány hete egyértelművé vált, hogy a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt a jármű helyzet rosszabb, mint valaha. Már a MÁV szerelvényeinek negyede nem tud közlekedni, mert javításra vagy fővizsgára vár, így a tavalyinál is kevesebb kocsival vágott volna neki a nyári főszezonnak a vasúttársaság – fogalmazott a szakminiszter. Hozzátette: a MÁV néhány hét alatt megállapodott az osztrák ÖBB-vel, ennek köszönhetően a balatoni Kék Hullám InterCityn négy első osztályú, kerékpárszállításra is alkalmas kocsi teljesít szolgálatot, míg az elmúlt hónapokban is gyakran a rossz állapotú járművek miatt a figyelem középpontjába kerülő Békés InterCityn két első- és két másodosztályú kocsi közlekedik. A miniszter egy újabb posztban azt is közölte, hogy a MÁV vezetőivel meglátogatta a járműjavítót, hétvégi bejárást tartott. A cél a 780 dolgozóval egy éve egy helyben álló üzem megmentése, talpra állítása, mivel az InterCity vagonok tucatszámra állnak a csődbe ment Dunakeszi Járműjavítóban. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →