A megállóban látták utoljára az általános iskolás kislányt -13 éve keresi reménytelenül Eszmit a testvére - "Forró nyomon vannak a rendőrök"
Blikk
2026-06-21 11:00
Igaz, 24 évet kellett várni rá, de ahogy az ezredfordulón kámforrá vált Till Tamás rejtélyes ügye is megoldódott, úgy a 2013 októberében eltűnt Margaréta családtagjai is abban bíznak, hogy egy szép napon kiderül, pontosan mi történt az akkor mindössze 14 esztendős kislánnyal. Addig valójában gyászolni sem tudnak, a megválaszolatlan kérdések pedig csak egyre sorjáznak.
Lovas Bálint
Bűnügyi újságíró, főmunkatárs
Ezeket látta már?
Bangó Margaréta Gizella, vagy ahogy mindenki szólította, Eszmi, azon a bizonyos pénteki napon délután elindult a salgótarjáni, Acélgyári úton lévő általános iskolájából, majd örökre nyoma veszett . Ami biztos, előtte az osztályfőnöke telefonjáról felhívta a Cereden élő édesapját, akinek azt mondta, mielőtt hazaindul, felmegy az intézmény közelében élő testvéréhez. Oda azonban már soha nem érkezett meg. Órákkal azután, hogy elhagyta az épületet, egy ismerősük még látta a megállóban , ám kiderült, a járműre nem szállt fel, mintha elnyelte volna a föld. Hogy pontosan mi történt vele, bántották vagy esetleg valami baleset érte, azóta sem derült ki.
Eszminek 13 évvel ezelőtt veszett nyoma, a jelenlegi külseje a jobb oldali, szerkesztett képre hasonlíthat / Fotó: Archív
– Azonnal kutatni kezdtük, délután már a rendőrségen is voltunk, a nyomozók kihallgattak, majd ők is keresni kezdték a húgomat a városban. A következő időszakban mindent tűvé tettünk érte, de sajnos hiába. Már mindenre gondoltunk, de logikus magyarázat valójában nincsen a történtekre. Önszántából biztosan nem ment el – mondta el a Blikknek az eltűnt lány nővére, Niki.
Eszmi a történtek előtt fél évvel veszítette el az édesanyját, ami nagyon megviselte a kamasz gyermeket. Egyébként egy speciális iskolába járt és a szerettei szerint voltak aggodalomra okot adó gondolatai is, de sosem gondoltak emiatt semmi rosszra. Amit biztosan tudnak, ha életben lenne és tudna jelezni, biztosan segítséget kért volna már azóta .
– Ugyan az iskola környezetében volt egy térfigyelő kamera, de a rendőröktől azt az információt kaptuk, hogy az akkor éppen nem működött. Az biztos, rengeteg embert kihallgattak és úgy tudjuk, a közelmúltban újra elővették az ügyet. Csak annyit mondtak, forró nyomon vannak. Reméljük, végre kiderülhet az igazság – tette hozzá.
A testvére, Niki mindent megtesz azért, hogy kiderítse az igazságot / Fotó: Archív
Eszmit a tanárnője az utolsók között látta az eltűnése előtt , tíz évvel később egy megható videóban emlékezett róla. „Elég jól ismertem a lányt és a családot is. Azért csinálom ezt a videót, mert tízéves évfordulója van Eszmi eltűnésének, és azt szeretném kérni mindenkitől, hogy ne felejtsük el őt, ne adjuk fel a reményt, pozitívan álljunk hozzá a dolgokhoz és várjuk vissza őt szeretettel! Tehát még mindig ne adjuk fel!” – mondta a pedagógus a videóban, aki minden évben megemlékezik szeretett diákjáról.
"A jelenleg is folyamatban lévő körözési eljárást a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a hatályos normák alapján folytatja, amelyben folyamatosak az információgyűjtések és az eltűnt személy felkutatására tett intézkedések" - kaptuk a választ az illetékes rendőrségtől.
eltünés