← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy szerint nem érte meg lezárni a 2-es metrót Schwarzenegger filmje miatt

Blikk 2026-06-21 10:49
Arnold Schwarzenegger és Sharon Stone budapesti filmforgatása miatt a hétvégén lezárták a 2-es metró egy szakaszát. A döntést Vitézy Dávid is bírálta, szerinte nem indokolt a közlekedés korlátozása ilyen célból. Szabó Eszter Sára Newsroom újságíró Ezeket látta már? Arnold Schwarzenegger ismét Budapesten forgat, ezúttal Sharon Stone oldalán készül a Kelly's munkacímű akciófilm. A produkció miatt a hétvégén lezárták a 2-es metró jelentős részét, az utasokat pedig pótlóbuszok szállítják. A döntés azonban nem aratott osztatlan sikert. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter az RTL Híradónak azt mondta, ő nem adta volna át a metrót a filmeseknek. „ Nem gondolom, hogy ez megéri, és örüljünk neki, hogyha valami tud menetrend szerint közlekedni hétvégén. Ha nincsen valamilyen felújítás vagy vágányzár, ne zárjunk le semmit csak ilyen célokért ” – fogalmazott. A lezárásért cserébe a BKV mintegy 50 millió forintos bevételhez jut, a főváros szerint pedig a forgatás időpontját úgy választották meg, hogy az a lehető legkisebb kellemetlenséget okozza az utasoknak.
Eredeti cikk megtekintése →