← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid azt üzente, talpra kell állítani a Dunakeszi Járműjavítót - egyszerű és érthető érveket is mondott

Blikk 2026-06-21 11:12
A Dunakeszi Járműjavító mielőbbi helyreállítását és kapacitásainak bővítését sürgeti Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter szerint az üzem működésének újraindítása kulcsfontosságú a magyar vasúti közszolgáltatás megbízhatósága szempontjából. Szabó Eszter Sára Newsroom újságíró Ezeket látta már? Vitézy Dávid a közösségi oldalán számolt be a Dunakeszi Járműjavító helyzetéről, amelyet korábbi fizetésképtelensége után állami tulajdonba vett a MÁV-csoport. A miniszter szerint a létesítmény újraindítása és fejlesztése elengedhetetlen a hazai vasúti járműállomány megbízható működéséhez. A politikus bejegyzésében azt írta , hogy a csarnokokban tucatjával állnak olyan InterCity-kocsik, amelyek a javítás és karbantartás elmaradása miatt nem állnak forgalomba. Vitézy szerint ennek egyik oka, hogy a korábban privatizált járműjavító az elmúlt években fizetésképtelenné vált, majd csak állami beavatkozással került vissza a MÁV-csoporthoz. A miniszter hangsúlyozta: a járműjavító leállása miatt több vasúti kocsi hónapok óta nem kerülhet vissza a forgalomba, ami hozzájárul a klimatizált InterCity-k hiányához. Mint írta, a cél a 780 dolgozót foglalkoztató üzem újraindítása és talpra állítása, mivel annak működése kulcsfontosságú a magyar vasúti közszolgáltatás megbízhatóságához. Vitézy bejegyzésében élesen bírálta a korábbi privatizációs döntéseket is, amelyek szerinte hozzájárultak a járműjavító válságához. Azt írta, a jelenlegi helyzet egy több évre visszanyúló folyamat eredménye, amelynek következményeit most a vasúti közlekedés is megérzi.
Eredeti cikk megtekintése →