← Vissza

news.bsdnet.hu

Durva panaszokkal küzd Kowalsky: komoly betegséget diagnosztizáltak a zenésznél

Kiskegyed 2026-06-21 11:09
Kowalsky közösségi oldalán jelentette be, hogy Lyme-kórral fertőződött meg, ami hosszabb antibiotikum-kezelést és bizonytalan felépülési időszakot jelent számára. A betegség különösen rosszkor érkezett, hiszen a zenekar éppen a nyári koncertszezon kellős közepén jár. Nehéz időszak elé néz a népszerű zenész . Kowalsky a közösségi médiában számolt be arról, hogy Lyme-kórt állapítottak meg nála, amelyet egy fertőzött kullancs csípése okozott. Az előadó nem titkolta csalódottságát, hiszen a diagnózis éppen a nyári turné kezdetén érkezett. A frontember bejegyzésében arra utalt, hogy a következő időszakot antibiotikum-kúra és egy hosszabb gyógyulási folyamat határozhatja meg. Mint írta, egy apró rovar okozta a problémát, amelynek következményei egyelőre beláthatatlanok számára. A Lyme-kór egy baktérium okozta fertőzés, amelyet leggyakrabban kullancsok terjesztenek. A betegség korai felismerése kulcsfontosságú, mert megfelelő kezelés nélkül hosszabb távú egészségügyi problémákat is okozhat. Az időben megkezdett antibiotikumos terápia azonban jelentősen javítja a gyógyulás esélyeit. A rajongók azonnal támogatásukról biztosították az énekest, aki az elmúlt években több egészségügyi megpróbáltatáson is átesett. Korábban vesekőműtéten esett át, illetve egy súlyos szemprobléma miatt is operálni kellett, amikor a retina leválása veszélyeztette a látását. Mindkét nehézségből sikeresen felépült, és visszatért a színpadra. Egyelőre nem tudni, hogy a mostani betegség mennyiben befolyásolja a zenekar nyári programját, de Kowalsky üzenetéből az derül ki, hogy igyekszik helytállni a koncertsorozat során is. Bejegyzését egy figyelmeztetéssel zárta, arra kérve követőit, hogy fokozottan vigyázzanak az egészségükre, különösen a kullancsok elleni védekezésre a nyári hónapokban. Érdekel a cikk folytatása? Olvasd tovább a Blikken! (Forrás: blikk.hu )
Eredeti cikk megtekintése →