← Vissza

news.bsdnet.hu

Betiltották az alkoholfogyasztást az európai ország közterein – Jó okuk volt rá

Femina 2026-06-21 11:41
A Fête de la Musique nevű zenei fesztivál minden évben milliókat vonz Franciaországba. Idén az extrém hőség ellenére megrendezik a nyári napforduló idején szokásos fesztivált, ám a kormány döntése értelmében az alkoholfogyasztás tilos lesz – írja a BBC . Június 21-én, vasárnap délnyugattól a párizsi régión át Burgundiáig 39-40°C hőmérséklet várható, egyes területeken akár 41°C is lehet. Az extrém hőhullám napok óta tart Franciaországban, több tucat vonatjáratot kellett törölni miatta, az iskolákban a tanítást - ami normál esetben július elejéig tartana - is felfüggesztették miatta. Most az évtizedek óta minden évben megrendezett Fête de la Musique nevű fesztivál idejére is szokatlan tilalmat vezettek be: tilos lesz a köztereken alkoholos italokat felszolgálni. A kormány az alkoholfogyasztás korlátozását azzal magyarázta, fontos, "hogy megőrizzék a sürgősségi és egészségügyi szolgáltatásokat, és lehetővé tegyék az orvosi személyzet számára, hogy a legkiszolgáltatottabbak ellátására koncentrálhasson". Párizsban annak érdekében, hogy lakosság és a turisták könnyebben birkózzanak meg a hőséggel, a hatóságok éjszaka is nyitva tartják a parkokat és kerteket. A hőmérséklet várhatóan hétfőn tetőzik, és a hatóságok pedig arra figyelmeztetnek, hogy elérheti a történelmi csúcsokat. A Fête de la Musique nevű fesztivált több mint 40 éve kerül rendezik meg Franciaországban, és mindig a nyári napfordulón tartják. Tavaly körülbelül kétmillió ember vett részt rendezvényeken Párizsban. Prágát vagy Londont látod a következő képeken? Kép: Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →