Mi a f... enét egyenek a gyerekek a nyári szünetben? – Meal prep és ellentéte, a gyors pánikfőzés
WMN
2026-06-21 11:36
–
Sajnos sem a fagyasztó kapacitása, sem az ezzel kapcsolatos gyerekkori élményeim nem tesznek alkalmassá arra, hogy komplett menüsorokat fagyasszak le, de az elmúlt 1-2 évben két általam készített étel szinte mindig van a fagyasztóban: kamubolognai szósz és csirkepaprikás. Ezeket ikeás zárható zacskóban fagyasztom le, méghozzá kis adagokban (kb. 2 embernek elég 1 zacskó). Ez egyrészt helytakarékos, másrészt a kis lapos csomagokat elég reggel előkapni és ebédre kiolvadnak, amikor csak egy tésztát kell főzni hozzájuk, és máris kész a teljes értékű, házi étel – kb. 10 perc aznapi foglalkozással.
Azt nem mondom, hogy esztétikus, de nagyon praktikus a zacskós fagyasztás
A gyerekeim már nagyok, szóval a tésztát ők is meg tudják főzni (és ez csak picit jár nagyobb kupival, mintha én csinálnám), és a nyári szünetben muszáj is megküldeni őket feladatokkal, mert így legalább fél órával kevesebb időről (nekik azért még annyi egy tésztafőzés) kell „konstruktív vitát” (haha) folytatni képernyő szempontból.
(„De a tésztafőzést megnézhetem a telefonon?” „De hát évek óta tudsz tésztát főzni!” „Csak ellenőrizném.” „N-E-M.”)
Természetesen a csirkepaprikás nokedlivel és uborkasalátával az igazi, kivéve, ha időszűkében vagy, mert akkor főtt tésztával és savanyú uborkával.
További menü ötleteket is találtok később a cikkben
Azért hozom a kamubolognai receptet is és a gyerekmunkát, amit 2 éve pont ugyanígy a nyáriszünet okán szedtem össze egy cikkben.
Ezt a tartalmat csak a WMN-tagok olvashatják tovább.Legyél te is a közösségünk része, támogasd munkánkat!
Szükségünk van a támogatásodra.
Tóth Flóra