← Vissza

news.bsdnet.hu

Eldőlt: ismét a főváros elé kerül a taxistarifák kérdése, 18 százalékos emelés jöhet

Magyar Hang 2026-06-21 11:54
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Megjelent a júniusi, jövő pénteken tartandó Fővárosi Közgyűlésre benyújtott előterjesztések között az új taxis tarifaemelésre vonatkozó javaslat – vette észre a Magyar Hang. Mint beszámoltunk róla, a májusi ülésre a városvezetés 27 százalékos tarifaemelést terjesztett elő, a mostani viszont 18 százalékot jelentene. Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója csütörtöki háttérbeszélgetésén azt mondta lapunk kérdésére, hogy az ügyben ezúttal közös javaslattal álltak elő a taxisok (legutóbb ugyanis míg egy részük 27 százalékos emelést javasolt, mások csupán 15-öt), ezzel kapcsolatban pedig a városvezetés egyeztetni fog a frakciókkal, és ennek alapján döntik el, beterjesztik-e azt a közgyűlés elé. A mostani előterjesztés alapján a tarifaemelés része lenne az is, hogy aki a reptérre kér kocsit, annak 800 forintos plusz díjat kellene fizetnie. A javaslat ugyancsak 800 forintos pluszt írna elő a kocsik előrendelése esetén. Utóbbiakat azzal indokolják: „A repülőtérre érkező, illetve onnan rendelt utazások emelt díjának bevezetését a reptéri kiemelt forgalom, valamint a reptéri szervezett ki- és beszállási rend indokolja. Az előrerendelt fuvarok emelt díját az indokolja, hogy az előfoglalás igényli a járműkapacitás meghatározott jövőbeli időpontra történő lekötését és fenntartását, amely a fuvarszervezők és a személytaxi-szolgáltatók erőforrásigényes koordinációját is feltételezi″. Az előterjesztés szerint a megemelt alapdíj 1100 forintról 1300-ra, a kilométerdíj 440 forintról 520-ra, míg a várakozási díj 110 forint/ percről 130-ra nőne. Ha elfogadják, az új árak augusztus 1-től lépnének életbe. Az ügyben egyébként pénteken a városvezetés egyeztetett a frakciókkal, úgy tudjuk, több képviselőcsoport is kritizálta azt, hogy 800 forintos előrendelési díjat fizettessenek az utasokkal. A Fidesz egyébként már módosítót is adott be az eredeti javaslathoz, ami alapján az előrendelési díjról szóló részt nem szavazná meg a testület, a többit viszont igen. Ugyanakkor előterjesztésük felkéri a főpolgármester, hogy a taxis szervezetek által előterjesztett »előrendelési díj« bevezetéséhez szükséges egyeztetéseket folytassa le és az egyeztetések eredménye alapján a szükséges rendeletmódosítást terjessze a közgyűlés elé”.
Eredeti cikk megtekintése →