← Vissza

news.bsdnet.hu

Botrány a foci-vb-n: mérkőzés közben lopta el a bíró óráját a paraguayi játékos – videó

Blikk 2026-06-21 11:54
Matías Galarza a 2026-os labdarúgó-világbajnokság egyik legszebb gólját lőtte Törökország ellen. A paraguayi játékos viszont nem csak emiatt került a címlapokra. A középpályás ugyanis olyat tett, amit még senki sem a sportág történelmében. Pék Attila Sport újságíró Ezeket látta már? Összetörte a török álmokat a foci-vb-n Matías Galarza, aki a két csapat magyar idő szerinti, szombat hajnali mérkőzésén jó 25 méterről lőtt Ugurcan Cakir kapujába, amire Vincenzo Montella csapata a későbbi emberelőny ellenére sem tudott válaszolni, az 1-0-s vereség pedig megpecsételte a sorsukat, biztosan nem juthatnak tovább a D-csoportból. A 24 éves játékos gólja kétségkívül szép volt, sok szurkoló mégsem erről, hanem arról a csibészségről beszél, amit Galarza az első félidő vége előtt tett. Történt ugyanis, hogy a játékosok dulakodni kezdtek, ekkor Iván Barton játékvezető is közbelépett, elvesztette az óráját, amit a paraguayi gólszerző talált meg. Galarza nem nyújtotta azt egyből vissza a bírónak, sőt, előbb felcsatolta a saját karjára, majd néhány perccel később mégis jobb belátásra került. A jelenet a MagentaTV szakértőjeként dolgozó Patrick Ittrich figyelmét sem kerülte el, a korábbi német játékvezető ki is akadt miatta. – Vajon mi zajlik ilyenkor egy játékos fejében? Tisztelettel kérdezem, mi baja van? Egyszerűen nem értem – jegyezte meg az egykori bíró. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →