Ebből az 1973-as Filmhíradóból az is kiderül, miért nem adták ki az UA-s rendszámokat magánembereknek
Player
2026-06-21 14:23
Lehet érdekes egy kisfilm, amelyben arról beszélnek, mi is az a rendszámtábla, és miért van rá szükség? Persze, ha több mint 50 éves!
Schumits Gábor autószerelő Fiat Topolinója kapta meg az új nyilvántartási rendszer szerinti első rendszámtáblát, a CA 00 01-est, 1959-ben. Ez csak egy információk közül, amelyet a követésre érdemes Magyarjármű Facebook-oldalán publikált Filmhíradó -ból megtudhatunk. Kiderül még, hogy már akkor is beszéltek a területi alapú rendszámokról, ahogyan időről időre ebben a században is, de soha nem lesz a tervből semmi, és az is, hogy akkoriban még simán mutogattak személyes adatokkal teli nyilvántartási kartotéklapot a nyilvánosságnak. Néhány perc az egész, nagyon megéri megnézni!
Ez is érdekelhet:
Archív fotók abból az időszakból, amikor még Trabantok álltak sorban a keverék benzinért, létezett Áfor, és a kutasnál kellett fizetni, nem a shopban.
Furcsa elektromos autó képeit láthatod a Fortepanon.
Újabb remek fotók a Fortepanról, főleg szocautó-rajongóknak.