Meccs közben, a pályáról irányította a védőket a Csákvár új pályaedzője
NB1.hu
2026-06-21 13:00
Berndt András több dolgot is visszakapott abból, amit gyakoroltak.
A Csákvár egymás közötti mérkőzéssel zárta a felkészülés első hetét, a következő edzőmeccsén pedig már a Dunaújváros vendége lesz.
Berndt András vezetőedző szombat délelőtt a Tersztyánszky Ödön Sportközpont centerpályáján vezényelte pályára a keretet. A két kapus végig játékban volt, a harminc mezőnyjátékos pedig háromszor 30 perces mérkőzésen összesen 60-60 perc lehetőséget kapott a szakmai stábtól.
A gyakorlás során Takács Ákos asszisztensedző is folyamatosan segítette a játékosokat, több alkalommal a pályán adott instrukciókat a védőknek. Az első gólt Radics Márton szerezte, aki hét perc után húsz méterről talált be, majd Helembai Márk büntetőjével a Kékek 2–1-re megnyerték az első harmadot.
A középső játékrészben a sárga csapat bizonyult eredményesebbnek, Szalai Péterék három alkalommal is bevették Weidinger Áron kapuját. A záró 30 percben már nem született újabb találat, így a hálók érintetlenek maradtak.
Jó iramú meccseket vívtak a játékosok, sok mindent visszakaptam abból, amit hét közben gyakoroltunk. Örülök, hogy mertek játszani, hogy szemmel láthatóan élvezték az egyérintős, sokpasszos játékot. Nyilván akadtak hibák, de öt napi edzés után így is többet nyújtottak, mint amire számítottam.”
– értékelte röviden a látottakat a klubhonlapnak a lefújást követően Berndt András . A vezetőedzőt nemrég nevezték ki , akárcsak stábjának tagjait.
A Csákvár a következő felkészülési mérkőzését egy hét múlva játssza, amikor az NB III-as Dunaújváros otthonában lép pályára.
Barcelonában, Portóban és a Real Madridnál járt mesterképzésen a Csákvár új vezetőedzője