Lefülelt mondatok - "A 2/3 ne tiporja el az 1/3-ot!" (26.06.15.-20.)
Médianapló
2026-06-21 13:07
A legutóbbi napokban Magyar Péter sulyokozott és poltozott, Rétvári Bence magyarpéterezett, Orbán Viktor 16 évezett, Nagy Ervin 2/3-ozott, Kuncze Gábor gyurcsányozott, Lattmann Tamás pedig lebontott.
A NER még itt szuszog. (Rózsa Péter műsorvezető, Klubrádió, június 15.)
Ha már Európában nem lehet, itthon akar bot lenni a küllők között. (Szerető Szabolcs újságíró Orbán Viktorról, Hang.hu, június 15.)
Ön is márkizaysodik, miniszterelnök úr. (Rétvári Bence KDNP-politikus Magyar Péterhez, ATV, június 15.)
Kik csinálták a rendszerváltást? A mi tanítványaink. (Schiller Mariann középiskolai tanár, Klubrádió, június 16.)
A kétharmaddal közelebb mentünk az emberekhez. (Nagy Ervin kulturális államtitkár, Kontroll.hu, június 16.)
Fantasztikus országot csináltunk 16 év alatt, Európában példátlan sikerrel. (Orbán Viktor Fidesz-politikus, volt miniszterelnök Brüsszelben, YouTube.com, június 17.)
Vele már nincs győzelem, de nélküle széthullik az egész. (Papp László Tamás publicista Orbán Viktorról és a Fideszről, Index.hu, június 17.)
Kommunikációs bűntanya. (Hargitai Miklós újságíró a jelenlegi kozmédiáról, Népszava.hu, június 17.)
Visszavonta Matolcsy György díszpolgári címét a kecskeméti képviselőtestület. (Hraskó István újságíró, KecsUP.hu, június 18.)
Most nem jogállamot építünk, hanem maffiaállamot bontunk le. (Lattmann Tamás nemzetközi jogász, Klubrádió, június 18.)
A miniszterelnöknek nagyon is fontos a kattintásszám. (Győrffy Ákos publicista, Mandiner.hu, június 18.)
Mi történik egy sajtóbirodalommal, amikor megszűnik az a politikai és pénzügyi közeg, amely nem piaci alapon tartotta össze? (Szigeti Krisztina főszerkesztő, Magyar Hírlap Online, június 18.)
Tudom, mentünk volna krumplit sütni, mintsem állami hirdetések közé írni. (Herczeg Szonja, a Népszava felmondott munkatársa, Facebook.com, június 18.)
2002-ben üzletemberként érkezett a politikába, és 2025-ben államférfiként távozott. (Zöldi Tamás publicista Gyurcsány Ferencről, ÚjHét.com, június 18.)
A DK nincs Gyurcsány Ferenc nélkül. (Kuncze Gábor liberális politikus, Index.hu, június 18.)
Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell. (Magyar Péter miniszterelnök, Facebook.com, június 19.)
A Tisza arrogáns és tahó dumaszínházat „csinál” itthon a parlamentből. (Franka Tibor újságíró. Demokrata.hu, június 19.)
A kétharmad ne tiporja el az egyharmadot! (Kende Péter ügyvéd, Klubrádió, június 19.)
Ne kenjük el a felelősséget az üres megbékélésretorika jegyében! (Krekó Péter szociálpszichológus, Telex.hu, június 19.)
Egyelőre még az előző 16 évnél is rettenetesebb az Országgyűlés légköre. (Nagy Attila Tibor politológus, Index.hu, június 20.)
Már nincs pénz lóvéra. (Molnár Bálint publicista a volt kormányzati sajtóbirodalom finanszírozásáról, Kolozsváros.hu, június 20.)