← Vissza

news.bsdnet.hu

Változás: felpofozta a pályabírót a sztárversenyző, rögtön kizárták a vb-ről

Economx 2026-06-21 13:47
Marco Bezzecchi nem fog rajthoz állni a Brnói Nagydíjon , mivel a MotoGP-bajnokság éllovasát szombat este kizárták a versenyből, miután súlyos eset történt a pályabíróval. A Heute szerint Bezzecchi kétszer is nekiment a bírónak, aminek az lett a következménye, hogy eltiltották a versenytől a csehországi Brnóban. Mint részletezik, a MotoGP sztárja a sprint során, két körrel a vége előtt a 3-as kanyarban balesetet szenvedett. Motorja a kavicsfelverődésben landolt, de több pályabíró is már dolgozott a mentésén, amikor a baleset után Bezzecchi sietve visszafutott a motorjához. Ám a helyzet a feszültség hevében gyorsan eszkalálódott: az olasz versenyző megpróbált helyet csinálni a jármű körül, amihez először arrébb lökte az egyik pályabírót. Aki tovább beszélt hozzá, mire Bezzecchi rögtön arcon ütötte, ám, mivel ettől nem csitult a vita, néhány másodperc múlva újra pofont adott. A frusztrált sztár ezután elviharzott – derül ki az interneten futótűzként elterjedt videófelvételekből. Gets worse from every new angle. This is race ban territory pic.twitter.com/U2xLjdirS4 Márpedig a szabályok szerint ilyen helyzetekben a versenyzőknek követniük kell a pályabírók utasításait, és nem szabad akadályozniuk a munkát. A versenyfelügyelők hamar reagáltak: eszerint „a meghallgatást követően” szombat este eltiltották az éllovas Marco Bezzecchit a brnói futamtól, "összhangban a FIM Grand Prix világbajnokság szabályzatának 3.8. cikkelyével”. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →