← Vissza

news.bsdnet.hu

Üzenet a Kremlből: Moszkva győzni akar!

Privátbankár 2026-06-21 13:54
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint az Unió csak időpt akar nyerni. Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. „Nem várjuk e megegyezések vagy megállapodások teljesítését, győzelmet várunk. Saját céljaink megvalósítását várjuk” – mondta. „Jelen pillanatban az egyik fél továbbra is elkötelezett az Anchorage-ban megszületett megállapodások mellett, míg a másik fél – úgy tűnik, ezt már most elmondhatjuk – nem volt képes maradéktalanul végrehajtani a rá háruló részt” – tette hozzá. Usakov Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök tavaly augusztusi alaszkai találkozójára utalt. Az ezen megkötött megállapodásokat hivatalosan nem hozták nyilvánosságra. Politikusi nyilatkozatok és sajtóértesülések szerint a felek amerikai kezdeményezésre abban egyeztek meg, hogy Ukrajnának területeket kell feladnia a béke fejében, és hogy erre Washingtonnak kell rávennie Kijevet. A Kreml tisztségviselője a Rosszija 1 televízióban ezúttal is csak annyit mondott el, hogy az anchorage-i találkozón voltak bizonyos megállapodások, amelyek szerint mindkét fél kapott feladatokat. Usakov szerint a nyugati országok tévednek, amikor azt remélik, hogy legyőzhetik Oroszországot, és azt ajánlotta, hogy kövessék figyelemmel a harci fejleményeket. Ugyanebben a műsorban Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az hangoztatta, hogy az Európai Unió tagállamai megpróbálják eltéríteni az Egyesült Államokat az ukrajnai konfliktus átfogó rendezésének szándékától. „Megpróbálják elfogadtatni Washingtonnal a saját, azonnali tűzszünetre irányuló taktikájukat, hogy ismét lélegzetvételnyi időt nyerjenek – maguk számára is –, és hogy hadiiparuk kissé megerősödjön. És természetesen Vlagyimir (Volodimir) Zelenszkij (ukrán elnök) és fegyveres erői számára is” – mondta. Az ukrajnai konfliktust „a Nyugat sugalmazására a kijevi rezsim által kirobbantott háborúként” jellemezte, amely „nyíltan náci jelleget ölt, miközben a Nyugat azt állítja, hogy ez a rezsim az európai értékeket védelmezi”. (MTI)
Eredeti cikk megtekintése →