Doku elhagyja a belgákat gyermeke születése miatt, beszólt neki egy műsorvezetőnő
Blikk
2026-06-21 15:03
Jeremy Doku, a belga válogatott játékosa heves kritikák kereszttüzébe került. Persze nem a játéka miatt, hiszen az első meccsen pont úgy játszott, mint a többi belga, vagyis közepesen. Azért támadják, mert kijelentette: el kívánja hagyni a világbajnokságot, hogy jelen lehessen első gyermeke születésénél.
Kecskés István
Rovatvezető (Sport)
Ezeket látta már?
Doku felesége, Shireen, már a terhesség utolsó szakaszában jár, és a gyermek az orvosok szerint július második hetében, vagyis a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői alatt születik majd meg. A hét elején a Manchester City sztárja újságíróknak nyilatkozva elmondta, hogy hazatérne, hogy támogassa párját, még akkor is, ha Belgium akkor még versenyben lesz a világbajnokságon.
– Ez az első gyermekem, ezért mindenképpen ott szeretnék lenni a megszületésénél – mondta Doku. – Senki sem akarja kihagyni az első gyermeke születését. De azt is tudom, hogy a labdarúgásban sok más tényezőt is figyelembe kell venni. Tudom, hogy a szövetség támogatja a játékosait, és megérti a helyzetüket. Majd meglátjuk, mit tehetünk.
Ez azonban egyes körökben heves ellenreakciót váltott ki, többek között a L'Equipe műsorvezetőjétől, France Pierront is kiakadt a focista szavai miatt.
A műsorvezetője azt mondta, hogy „undorító pillanat” lenne elhagyni a csapatot, és hozzátette, hogy a szülés során „az apa haszontalan”.
– A világbajnokság hihetetlen öröm. Több száz futballista lenne hajlandó bármit megtenni azért, hogy a helyedben lehessen. Lehet, hogy ez az életedben soha többé nem fog megismétlődni. Épp egy gyermekkori álmot valósítasz meg, mégis hátrahagyod mindezt, hogy ott lehess a gyermeked születésénél – ez egy undorító pillanat, ráadásul az apa teljesen haszontalan. Nem fogod elvágni a köldökzsinórt; nem hagyhatod ki a világbajnokságot – mondta a műsorvezető nő.
Pierron megjegyzésein többen kiakadtak, és sokan egyetértettek Dokuval, szerintük is jelen kell lennie életének egy ilyen különleges pillanatában. A műsorvezető azonban továbbra is kitartott a véleménye mellett, és hozzátette:
– Tíz órát fog elpazarolni, kimerült lesz, és érzelmileg összeomlik. A baba viszont mindig ott lesz – mondta.
Később a közösségi média-oldalán közzétett egy nyilatkozatot, amelyben kissé visszavett álláspontjából.
Pierron kijelentette, hogy „soha nem állt szándékában lebecsülni az apák helyét vagy szerepét a partnerük és gyermekük mellett”.
foci-vb 2026