„Én nem venném át” – Tóth Vera meglepő őszinteséggel beszélt Rúzsa Magdi Kossuth-díjáról
Sassy
2026-06-21 15:01
[sz]DP, kép: youtube[sz]
Tóth Vera Kadarkai Endre YouTube-műsorában fogta magát, és kimondta, amit sokan legfeljebb csak a hátuk mögött mertek megfogalmazni Rúzsa Magdi Kossuth-díja kapcsán. Vera nem is annyira a díjazott személyével, mint inkább a rendszer logikájával szállt vitába, amikor kijelentette, hogy ő maga biztosan nem fogadna el egy ilyen elismerést, mert egyszerűen nem tart még ott.
Szerinte az egész díjazási gyakorlatból hiányzik egy ésszerű korhatár, ami valóban egy lezárt életművet ismerne el.
„Borzalmasan mérges vagyok, hogy ez nincs korosztályhoz kötve. Mondjuk az ötvenöt év lenne az, ahol már egy életművet végig tudsz csinálni”
Ebből a szemszögből nézve nem is rejtette véka alá, mennyire meglepte, hogy negyvenéves pályatársa átvette a kitüntetést. Bár igyekezett tompítani a kritika élét, a lényeg egyértelmű volt. „Meglepődtem, igen. Elvitathatatlan a tehetsége, ez tény. Meg talán valamennyi életműve is van már, de továbbra is azt gondolom, hogy még ő sem tart ott, hogy átvegyen egy Kossuth-díjat” – derül ki a Story magazin cikkéből.
Amikor pedig felmerült, hogy talán csak az irigység beszél belőle, Vera azt ecsetelte, hasonló helyzetben ő nemet mondana.
„Dehogyis! Életemre esküszöm, hogy nem. Én nem venném át! Azt kérdezném, tényleg? Hogyhogy? Miért?”
Azt is hozzátette, hogy a díjak odaítélése amúgy is „egy nagyon nehéz téma”, finoman utalva a politikai hátszélre, amiből Rúzsa Magdit egyébként kivételnek tartja. Az énekesnő őszinteségi rohama itt nem állt meg: elmondta, bár jól megél és szereti a közönsége, mégis úgy érzi, szakmailag „valami még nem teljesült be”, és szívesen dolgozna együtt Azahriah-val vagy Beton.Hofival is.
[kapcsolodo]/toth-gabi-visszavonulas-kozossegi-media/[kapcsolodo]