← Vissza

news.bsdnet.hu

A Zazie étterem továbbra is a BudaPart kulináris ékköve

Magyar Nemzet 2026-06-21 15:31
Itt van ismét a nyár, ahogy Road együttes is megénekelte , értelemszerűen felkapja a közönség a főváros vízparti helyeit, különösen azokat, ahol fürdeni is lehet, utóbbiból netes források alapján nem sok van: a Római part, az Árasztó part s a Kopaszi-öböl. Utóbbi, akárcsak a Római part, kulináris szempontból is sok izgalmat ígér, az utóbbi években e téren igencsak felfejlődött. A Kopaszi-gátról volt már szó e hasábokon, az itt bemutatott helyen kívül további féltucat színvonalas egység várja a vendégeket a Vakvarjútól a Café Ponyvaregényig. Az Öböl másik oldalán, a BudaParton is van miből válogatni. A Huszár Krisztiánnal induló Sho sajnos bezárt, de még mindig maradt több, mint tíz egység, melyek nagy része figyelemre méltó. Itt is működtet kirendeltséget a dinamikusan terjeszkedő Indigo Express, mely idei tapasztalatunk szerint hozza is az étteremlánc megszokott formáját, akárcsak a főváros egyik legjobb fagylaltozója a Cioccolatte, vagy a legjobb cukrászdák közé tartozó Dobay. A Salve e helyszínen is kiváló pizzát kínál, a kiszolgálás lehetne szívélyesebb, kedvesebb. Csak jót tudok mondani a Dam n Good Place speciality kávézóról, ahol ottjártam idején kézműves söröket is lehetett kapni, remélhető, hogy a helyzet nem változott, a kávéjuk pazar, a szervíz kifogástalan. A Shanghaiban is próbáltunk étkezni, nyitvatartási időben tértünk volna be hozzájuk, de alig találtunk valakit, aki közölje, hogy mindenki értekezleten van. A parton a Flava beach kínál koktélokat és street food fogásokat, s ha minden jól megy, idén is lesz a Mák bisztrónak itt egy pop up egysége. S persze ne feledkezzünk meg a MOL toronyban működő helyekről, kezdhetjük a benzinkutaktól független Fresh Corner egységek egyikével, folytatva egy nagy minőségi ugrással a főváros legmagasabban fekvő éttermével, a Virtuval ( rovatbeli beszámoló itt ), és befejezve a sort a Zazie-val, mely a séfváltásnak köszönhetően újra fókuszunkba került. Bíró Dániel ugyanis tavaly távozott a konyha éléről s egy átmeneti időszakot követően egy másik kiváló séf, Haraszti Zsolt vette át a helyét bő három hónapja, aki jobbnál jobb helyeken dolgozott korábban, ezek jó részébe sikerült eljutnom. A jeles szakemberrel most volt először alkalmam elbeszélgetni. Említettem neki, hogy a Societé-ben ettem életem legizgalmasabb, legkomplexebb déli menüjét ( élménybeszámoló a blogomon ), az előételek elfértek volna bármelyik fine dining étterem vacsora-kínálatában is, ezek közül a „répa, retek, mogyoró” című a legemlékezetesebb vegetariánus kompozíció volt, amit elém tettek valaha. Mi tagadás, örültem neki, hogy beszélgetőtársam is emlékezett erre a fogásra. De dolgozott a Zazie új konyhafőnöke Gianni Terra nevű éttermében, az Adam bisztróban, ez sem volt rossz tapasztalat, de őszintén szólva többet vártam tőle, nem is készült róla beszámoló, ellentétben a remek Tatival . Versenyeredményei is impozánsak: Czifray versenysorozat ezüst fokozat; 2018 Bocuse d’Or 4.; 2020 Bocuse d’Or 3. heyezett, plusz legjobb csapatmunka és legjobb hústál; 2022 Luxemburgi Kulináris Világbajnokságon 4.hely ( lásd itt ). Hadd idézzek egy interjút , ami még az Adam bisztrós időszakban készült: „Én a hagyományban hiszek, és nagyon büszke vagyok a magyar konyhára. Sokan mennek a különböző, főleg ázsiai fúziók felé, de én az ízes, tradicionális vonalat képviselem. Jó alapanyagok, jó fűszerezés, paprika, jó kenyér, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Attól lesz jó egy magyar étel, hogy elsajátítjuk a technikát az elkészítéséhez és magas minőségű alapanyagokkal dolgozunk.” Ezt láthattuk visszaköszönni az említett bisztró, a Tati, valamint a Zazie kínálatában, melyből nem hiányzik a hortobágyi palacsinta, amit csepegtetett tejfellel és szalonnapörccel tálalnak, a gulyásleves, a sertésszűz bakonyi mártással, a marhapofapörkölt s a túrógombóc. Ottjártunk idején, 2026 júniusában a séfajánlatban szerepelt a tojásos galuska, s a lecsó is, amit kolbásszal és tojással kínáltak. A hagyományos magyar konyha fogásait nemzetközi, valamint különböző etnikai konyhák nemzetközivé lett népszerű fogásai egészítik ki a hummusztól a burgeren át a pasta-kig. Az italkínálat is színvonalas, legyen szó borról, koktélokról, töményekről, vagy akár sörökről. Indításnak padlizsánkrémet rendeltünk, mely könnyed volt, üde, selymes, homogén, jól harmonizált vele a turbolyapesto s a marokkói citrom. Csúcsminőségű kovászos kenyérből készítenek hozzá pirítóst, akárcsak a tojásgéllel és fokhagymával, illetve krémes sárgájú főtt tojással (oeuf mollet) felszolgált, jól ízesített bélszíntatár mellé. A lazac szaftos, a vadbrokkoli roppanós, akárcsak a pisztáciás saláta, mindkettő remek társ a főelemhez. A somlói-átirat katartikus. A szaftos piskótaréteget magas minőségű csokiból készült ganache fedi, tetején vaníliás mascarponekrém kandírozott naranccsal és dióval. Egyike volt legjobb újragondolásoknak, amit kóstoltam valaha, esztétikára is több, mint meggyőző. Pazar ebédet ettünk ismét a Zazie-ban, mely vita felett a környék kulináris ékköve a séfváltás után is. Nem véletlen, hogy két Gault-Millau sapkával és Michelin-ajánlással rendelkeznek. Elérhetőségek: Zazie bistro&bar Budapest, Dombóvári út 28., MOL Campus, földszint Telefonszám: +36 70 453 2500 Honlap: https://zaziebistro.hu/ E-mail-cím: info@zaziebistro.hu
Eredeti cikk megtekintése →