← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb rekordokat hozhat az idei év a görög turizmusnak

Magyar Nemzet 2026-06-21 15:30
Meghaladták az 1,1 milliárd eurót a turisztikai bevételek Görögországban áprilisban, ez 9,5 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos hónapjához képest – írja a romániai Economedia, amit a Világgazdaság szemlézett. Vagyis minden jel szerint jó év lesz az idei. A görög központi bank legfrissebb adatai szerint a 2026 első hónapjaiban tapasztalható pozitív bevételi pálya a görög turizmus téli sikerét tükrözi. A mediterrán ország új rekordokat döntött 2025-ben a turisták számában és a bevételekben. Ez már a harmadik egymást követő év rekordértékekkel – mondta Olga Kefalogianni görög turisztikai miniszter. A görög központi bank közleménye szerint a turisták száma 5,6 százalékkal, 37,981 millióra nőtt a 2024-es 35,951 millióhoz képest, megjegyezve, hogy az előzetes adatok nem tartalmazzák a tengerjáró hajók utasait. A turisztikai bevételek 2025-ben elérték a 23,6 milliárd eurót, ami több mint kilenc százalékos növekedést jelent a 2024-es 21,6 milliárd euróhoz képest. Az előzetes adatok arra utalnak, hogy 2026 is jó év lesz – mondta Olga Kefalogianni. Görögország 2023-ban látványosan visszatért mint nemzetközi turisztikai célpont, és azóta is felfelé ívelő tendenciát mutat. A turizmus az ország GDP-jének több mint egynegyedét teszi ki és közel kétmillió görög megélhetését biztosítja. Tavaly a magyarok is szép számmal látogattak el a mediterrán országba, 2024-hez képest tízszázalékos növekedést mértek.
Eredeti cikk megtekintése →