← Vissza

news.bsdnet.hu

Hegedűs Zsolt bejelentette: Új nyilatkozati rend jön az egészségügyben

24.hu 2026-06-21 15:23
Új nyilatkozási irányelveket dolgoz ki az Egészségügyi Minisztérium az egészségügyi dolgozók számára – írta Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter vasárnap a hivatalos Facebook-oldalán. Hegedűs azt írta, hogy április 12-én az emberek az egészségügyben is rendszerváltásra szavaztak, ennek egyik első lépése pedig a nyitás a sajtó, a nyilvánosság és a társadalom felé. A miniszter szerint a kampányban is azt ígérték, hogy kinyitják a kórházak kapuit a média és a sajtó munkatársai előtt, hogy a társadalom tárgyszerű, szakmai és jóhiszemű képet kaphasson a magyar egészségügy valós állapotáról. Ezért dolgozunk ki egyértelmű nyilatkozási irányelveket az egészségügyi dolgozók számára – fogalmazott. A tárcavezető hozzátette, jövő héten hivatalosan is utasítja a kórházak irányítóit, az OKFŐ-t és az egészségügyi háttérintézmények vezetőit, hogy adjanak teret a nyíltabb, transzparensebb, szakmailag megalapozott tájékoztatásnak. A miniszter külön kitért arra is, hogy azokat az orvosokat, szakdolgozókat és egészségügyi munkatársakat, akik jóhiszeműen, tárgyszerűen, a betegek méltóságát és jogait tiszteletben tartva szólalnak meg, retorzió nem érheti. Drasztikus fordulat az eddigiekhez képest Mindez azért jelent fordulatot, mert a kórházi dolgozók és intézmények nyilatkozási szabadsága a koronavírus-járvány első hulláma alatt nagyon látványosan beszűkült. 2020 áprilisában Kásler Miklós akkori emberierőforrás-miniszter utasítása nyomán a kórházak a járványügyben nem nyilatkozhattak önállóan, a válaszadásokat az Operatív Törzshöz irányították, és ez a szigorúnak tartott gyakorlat azóta sem oldódott. Hegedűs már korábban is beszélt arról, hogy változtatna ezen a szemléleten. Áprilisban az RTL Híradónak azt mondta, olyan egészségügyet szeretne, ahol az őszinteség nem kockázat, hanem kötelesség, az egészségügyi dolgozók pedig egy megfelelően kialakított rendszerben, keretben szabadon nyilatkozhatnak a sajtónak. A miniszter a vasárnapi bejegyzésében azt írta, tudomására jutott, hogy vasárnap este az egyik online médiumban bemutatják egy fővárosi pszichiátriai osztály mindennapi működését. A 24.hu vasárnap este mutatja be a János kórház pszichiátriai osztályáról készült videóját.The post Hegedűs Zsolt bejelentette: Új nyilatkozati rend jön az egészségügyben first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →