Majdnem áthajtottak egy gyalogoson Debrecenben, kiakadt az autós, szerinted kinek van igaza?
Hajdú-Bihar (HAON)
2026-06-21 15:06
Egy hajszálon múlt csupán, hogy nem történt gyalogosgázolás Debrecenben - derült ki az egyik népszerű Facebook-csoportban közzétett bejegyzésből. A férfi elmondása szerint éppen munkából tartott hazafelé és egy buszról szállt le, amikor egy autós olyan nagy sebességgel közelített meg egy buszmegállóhoz közel eső zebrát, hogy kis híján még egy előtte haladó autónak is nekicsapódott.
A férfi bejegyzéséből hamar kiderült azonban egy korántsem elhanyagolható részlet, amelyet többek sem hagytak szó nélkül: a gyalogos a buszváróban álló busz mögött állt, így vélhetően nem is érzékelte őt a szerinte nagy sebességgel elhaladó autós. Ez a kommentelők között is éles vitát váltott ki, többen is az autós pártjára álltak, mondván,
amikor ő maga sem tett meg mindent a balesetveszély csökkentése érdekében.
A poszt írója a megosztó jelenet kapcsán úgy fogalmazott:
Legnagyobb meglepetésére azonban az autós másképp látta a helyzetet: hiába is győzködte, mi volt a probléma az általa tanúsított közlekedési morállal, nyomdafestéket nem tűrő reakciót kapott érte csupán.
- jegyezte is meg a feldúlt gyalogos. Ugyan a történetben meglehetősen sok a bizonytalan pont, hiszen még a pontos helyszín sem tisztázott, mindenki döntse el maga, ebben a közlekedési helyzetben kinek volt igaza.
Ajánljuk még: