← Vissza

news.bsdnet.hu

Kármán András felfedte, ki vezeti ezentúl az Államadósság Kezelő Központot

Index 2026-06-21 15:58
Kármán András a közösségi oldalán jelentette be vasárnap délután, hogy június 22-től, vagyis hétfőtől Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) vezetését, ahol az államháztartás finanszírozása és a likviditás kezelése lesz a feladata. Emellett kiemelt feladata lesz az állami kamatköltségek visszaszorítása, hogy a közszolgáltatásokra több pénz maradjon az állam kasszájában „az eddig súlyosan alulfinanszírozott egészségügyre, oktatásra, közösségi közlekedésre és más infrastruktúra fejlesztésére, valamint a közszférában dolgozók bérére”. Tardos 25 éves tapasztalattal rendelkezik a közgazdaság területén, „pályafutása során a makrogazdasági elemzés, előrejelzés, a monetáris és a fiskális politika, a kötvény- és devizapiacok területén vált szakértővé”. Ezelőtt az OTP Bank Stratégiai és Pénzügyi Divíziójának Elemzési Központját vezette igazgatóként. Felelős volt a magyarországi és a leányvállalati piacokra vonatkozó makrogazdasági, bankipiacméret-, hozamkörnyezet- és árfolyam-előrejelzésekért, illetve az utóbbiakra vonatkozó befektetési stratégiákért és az ágazati kockázatok felméréséért. Rendszeres résztvevője volt a Magyarországra érkező külföldi befektetőkkel folytatott tárgyalásoknak – fogalmazott a pénzügyminiszter. Előtte dolgozott a Magyar Nemzeti Banknál is, ahol „az állami adósságkezeléssel, a kamategyenleg előrejelzésével, a magánszektor eladósodottságával, a külső egyensúllyal és a devizatartalék-stratégiával foglalkozott”. (Borítókép: Kármán András 2026. június 1-jén. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Eredeti cikk megtekintése →