Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
Portfolio
2026-06-21 15:59
Ruszin-Szendi Romulusz úgy fogalmazott: a Magyar Honvédség a katonáké. Ezért olyan kérdésekben, amelyek közvetlenül érintik identitásukat, hagyományaikat és mindennapi szolgálatukat, a döntést nekik adták.
Megszülettek az első eredmények
- írta, hozzátéve, az állomány egyértelműen jelezte: altisztként kívánják folytatni szolgálatukat, és
minden alakulat azt kérte, hogy visszakaphassa a rendszerváltás utáni nevét és hadrendi számát.
A katonák véleménye számít. Nem helyettük, hanem velük együtt akarjuk építeni a Magyar Honvédséget. A honvédelmi vezetés tiszteletben tartja a döntésüket, és ennek megfelelően fog eljárni
- közölte a miniszter.
Kiemelte, hogy ez csak az első lépés, és folytatják az egyeztetéseket minden olyan kérdésben, amely a katonákat érinti.
Mert a hagyományaink adják a gyökereinket, a katonáink pedig a jövőnket. Ezért a hangjuk mindig számítani fog
- emelte ki Ruszin-Szendi Romulusz.
Címlapkép forrása: MTI