Így készülnek a közlekedési társaságok a rendkívüli hőségre
Blikk
2026-06-21 16:45
A közlekedési társaságok a napokban megerősített ügyelettel és készenléti szolgálattal működnek a rendkívüli hőség miatt, hogy műszaki hiba esetén a lehető leggyorsabban avatkozhassanak be – közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A miniszter arra kérte a lakosságot, hogy fokozottan figyeljenek magukra és utastársaikra a közösségi közlekedésben, valamint az utakon.
Horváth Ádám
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország teljes területére keddig. Ennek kapcsán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter arra kérte a közlekedési társaságokat, hogy kiemelten ügyeljenek az utazók biztonságára. A MÁV-csoport és a GYSEV ingyenesen biztosít vizet több vasút- és autóbusz-állomáson a hőségriadó idejére. A legforgalmasabb állomásokon párakapuk üzemelnek , szükség esetén további helyszíneket is bevonnak ebbe a szolgáltatásba - számolt be róla közösségi oldalán.
Továbbá az ország számos vasútállomásán és autóbusz-állomásán elérhető ivóvízvételi lehetőség, miközben a nagyobb pályaudvarokon folyamatosan készen állnak az utassegítő szolgáltatások. A gyorsforgalmi úthálózaton is kiemelt előkészületek zajlanak – a Magyar Közút Zrt. és az autópálya-koncessziós társaságokat Vitézy Dávid szintén arra kérte, hogy készüljenek fel arra az esetre, ha torlódás alakul ki. Ilyen helyzetekben szükség esetén ivóvizet osztanak az autósoknak.
Vitézy Dávid külön kérte az útkezelőket, hogy a munkavégzéseket úgy ütemezzék, hogy azok a hőségriadó alatt ne okozzanak jelentős fennakadást a közlekedésben. Hangsúlyozta: a közlekedési társaságok és infrastruktúra-üzemeltető cégek felkészültek a műszaki hibák és rendkívüli helyzetek gyors elhárítására. A lakosságot arra kérte, hogy útra kelés előtt gondoskodjanak elegendő folyadékról, kerüljék a déli órákban a hosszabb utazást, és tájékozódjanak az aktuális közlekedési helyzetről.
(MTI)
Vitézy Dávid