Kisebbrendűségi komplexussal küszködik Vitézy Dávid, Havasi Bertalan szerint lötyög rajta a kabát
Magyar Nemzet
2026-06-21 17:06
– Vitézy Dávid továbbra is kisebbrendűségi komplexussal küszködik. Ahelyett, hogy a vasúttal és a magyar közlekedéssel törődne, a nála nagyságrendekkel komolyabb és felkészültebb elődjét támadja – jelezte a Fidesz közleményében Havasi Bertalan. Az MTI-hez eljuttatott kommünikében a Fidesz kommunikációs igazgatója azt írja: Vitézy Dávid azon volt fideszes politikusok közé tartozik, akik nem jutottak el a kormány első vonalába, és ezért nem a képesség és a vezetői alkalmasság hiányát okolják. Pedig azt kellene.
– Vitézy Dávid az Orbán-kormányban csak államtitkárságig jutott, de az a kabát is nagy volt rá, most, miniszterként pedig szánalmasan lötyög rajta. Ezért foglalkozik inkább az elődjével, és nem az emberekkel. Ideje lenne megértenie, mi is a dolga egy miniszternek – tanácsolta Havasi Bertalan.
Vitézy Dávid délelőtt még Bohár Dánielnek üzent, aki az intercity-kocsik jelenlegi állapotát kérte számon a miniszteren. Bohárt azzal támadta, hogy propagandista, az intercity-kocsik pedig szerinte Lázár János miatt vannak rossz állapotban.
Havasi replikája után aztán Vitézy újra reagált, a szentendrei HÉV-ről, ahol nagyjából 45 fok van. Ez a helyzet még évekig nem is fog változni a miniszter szerint, de ez is Lázár miatt van.