← Vissza

news.bsdnet.hu

Csőstül jön a baj – Vízhiány fenyeget Ráckevén és környékén – a hőség miatt figyelmeztetnek

Blikk 2026-06-21 17:26
Felhívást tett közzé szombaton a DAKÖV Kft. (Dabas és Környéke Vizügyi Korlátolt Felelősségű Társaság) a nyári hőség miatt rendkívüli mértékben megnövekedett vízfogyasztás kapcsán. A szolgáltató figyelmeztetett, hogy Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön a víziközmű-rendszerek kapacitása a határára ért, ezért a következő napokban nyomáscsökkenés vagy akár átmeneti vízhiány is előfordulhat. Horváth Ádám Newsroom újságíró Ezeket látta már? A társaság közlése szerint jelenleg minden vízellátó rendszer rendeltetésszerűen működik, és minden erőforrásukat mozgósították az ivóvízellátás fenntartása érdekében. A legnagyobb terhelés Ráckeve teljes területét érinti – különösen a Somlyó-szigeten és Újtelepen –, valamint Szigetbecse és Dömsöd nyaralóövezeteiben jelenthet problémát. A vízszolgáltató hangsúlyozta: egy esetleges műszaki meghibásodás kritikus üzemállapotot eredményezhet. A lakosságot arra kérik, törekedjenek takarékosságra, és mellőzzék az ivóvíz nem alapvető célokra történő felhasználását, például medencetöltésre vagy útlocsolásra . Mindemellett az ivóvíz öntözési célú használatát is csökkenteni javasolják, kiemelve, hogy közös érdek a folyamatos vízellátás biztosítása - írja az Index . Mindez különösen fontos most, amikor az országban másodfokú hőségriasztás van érvényben , és több intézkedés is életbe lépett a lakosság védelmében. szárazság
Eredeti cikk megtekintése →