Csőstül jön a baj – Vízhiány fenyeget Ráckevén és környékén – a hőség miatt figyelmeztetnek
Blikk
2026-06-21 17:26
Felhívást tett közzé szombaton a DAKÖV Kft. (Dabas és Környéke Vizügyi Korlátolt Felelősségű Társaság) a nyári hőség miatt rendkívüli mértékben megnövekedett vízfogyasztás kapcsán. A szolgáltató figyelmeztetett, hogy Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön a víziközmű-rendszerek kapacitása a határára ért, ezért a következő napokban nyomáscsökkenés vagy akár átmeneti vízhiány is előfordulhat.
Horváth Ádám
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A társaság közlése szerint jelenleg minden vízellátó rendszer rendeltetésszerűen működik, és minden erőforrásukat mozgósították az ivóvízellátás fenntartása érdekében. A legnagyobb terhelés Ráckeve teljes területét érinti – különösen a Somlyó-szigeten és Újtelepen –, valamint Szigetbecse és Dömsöd nyaralóövezeteiben jelenthet problémát.
A vízszolgáltató hangsúlyozta: egy esetleges műszaki meghibásodás kritikus üzemállapotot eredményezhet. A lakosságot arra kérik, törekedjenek takarékosságra, és mellőzzék az ivóvíz nem alapvető célokra történő felhasználását, például medencetöltésre vagy útlocsolásra . Mindemellett az ivóvíz öntözési célú használatát is csökkenteni javasolják, kiemelve, hogy közös érdek a folyamatos vízellátás biztosítása - írja az Index .
Mindez különösen fontos most, amikor az országban másodfokú hőségriasztás van érvényben , és több intézkedés is életbe lépett a lakosság védelmében.
szárazság