← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid megszólalt az uniós forrásokról, 700 milliárd forint a tét

Portfolio 2026-06-21 17:55
"Lehet vagy 45 fok a szentendrei héven" - kezdi Facebook-posztját Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter hozzátette: egész hétvégén azon a törvényen dolgoztak, amik ahhoz kellenek, hogy még idén nyáron megérkezzen 700 milliárd forint uniós forrás, melyeket új légkondicionált alacsonypadlós hévekre és szintén korszerű, légkondis InterCity motorvonatokra költenének. Ezzel együtt is, sajnos sok év, mire egy új flottát leszállítanak - szögezte le a miniszter. Vitézy szerint ezért különösen fájó, hogy "hosszú évek óta nem történt semmi". Emlékeztet: Vitézy szerint az előző kormány végleg hagyott elveszni 2 milliárd euró uniós forrást - amennyiből kijött volna egy óriási új hév és InterCity-flotta is, ezek szerinte ma már járhatnának. A közlekedési miniszter arra is felhívta a figyelmet: a régi, de jobb állapotú, klímás IC-kocsik jelentős része is áll. "Józan ésszel senki nem hiszi, hogy egy hónap alatt lehetne helyrehozni sok évnyi károkozást" - fogalmazott a HÉV-en utazó miniszter, hozzátéve: ők egy percig sem tétlenkednek. Címlapkép forrása: MTI Fotó/Hegedüs Róbert
Eredeti cikk megtekintése →