← Vissza

news.bsdnet.hu

Elszabadul a pokol a következő órákban: az összes vármegyére kiadták a riasztást!

Blikk 2026-06-21 18:01
Az ország összes vármegyére elsőfokú, sárga riasztást adtak ki. Miközben a napi középhőmérséklet tartósan 25-27 fok felett alakul, és a kritikus zónákban extrém erős UV-B sugárzás fenyeget, a középső és keleti országrészre brutális felhőszakadások, jégesők és akár 85 km/ó-s viharos széllökések csaphatnak le. A zivatarok egészen hétfő éjszakáig velünk maradnak, és az előrejelzések szerint legkorábban csak kedden lélegezhetünk fel. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? Ma késő estig szórványosan várhatóak zivatarok kezdetben keleten, majd észak felől gyakrabban a középső, keleti országrészben, kisebb eséllyel a Dunántúl északnyugati részein, helyenként viharos, 60-85 km/ó-s szél, néhol felhőszakadás és jégeső kíséretében – írja a HungaroMet. A legfrissebb előrejelzés szerint az előttünk álló éjszaka várhatóan gyengül a zivatartevékenység, de továbbra is van esély zivatarokra a középső, keleti országrészben, ahol még mindig várható emellett szélerősödés, felhőszakadás és jégeső is. A HungaroMet előrejelzése szerint szombaton a fátyolfelhők és a napközben képződő gomolyfelhők mellett többórás napsütésre lehet számítani. A gomolyfelhőkből délután elszórtan záporok és zivatarok is kialakulhatnak, elsősorban az Északi-középhegység térségében és az ország középső részén. Emellett a nyugati határvidéket is elérhetik kisebb csapadékgócok. Hétfőn folytatódik a maihoz hasonló zivataros idő, hasonló kísérő jelenségekkel. Mint írják, zivatarok nagyobb számban délután, este valószínűek, de más napszakban is kialakulhatnak, a Dunántúl középső részein kisebb eséllyel. Az ország minden vármegyéjében elsőfokú riasztást adtak ki magas középhőmérséklet (25 °C felett) , zivatar és felhőszakadás miatt. Az északi, északkeleti tájak kivételével nagy területen 25 fok, kisebb körzetekben 27 fok felett alakul a napi középhőmérséklet. Az ország egész területén sárga riasztás lesz érvényben hétfőn / Fotó: met.hu Hétfőn nagyon erős, a „figyelmeztetési kritériumot meghaladó” UV-B sugárzás is várható – tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében vasárnap. A nagyon erős UV-B sugárzás a Dunántúl nagy részén, Pest vármegyében és a fővárosban, a Dél-Alföldön és Észak-Magyarországon várható. A szakemberek azt tanácsolják: mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás okozta leégés ellen , ha lehetséges, 11 és 15 óra között kerülje a napozást. Kedden már sok napsütés várható gomolyfelhőkkel, és akkor már kevesebb helyen fordulhat elő zápor, zivatar. Az északias szél nagyrészt mérsékelt marad, a hőmérséklet pedig hajnalban döntően 15 és 20 fok között várható, ennél alacsonyabb értékek a hidegre hajlamos helyeken, magasabbak a vízpartoknál, belvárosokban és magasabban fekvő helyeken valószínűek. Délutánra 30, 35 fok közé melegszik fel a levegő. veszélyjelzés
Eredeti cikk megtekintése →