Ruszin-Szendi Romulusz: A magyar katonák döntöttek, altisztként folytatnák szolgálatukat
Index
2026-06-21 18:08
Ruszin-Szendi Romulusz arról számolt be közösségi oldalán , hogy a Magyar Honvédség katonái több olyan dologban is döntöttek, melyek „közvetlenül érintik identitásukat, hagyományaikat és mindennapi szolgálatukat” – ezekben a kérdésekben ugyanis visszaadták nekik a döntés jogát.
Az állomány egyértelműen jelezte: altisztként kívánják folytatni szolgálatukat, és minden alakulat azt kérte, hogy visszakaphassa a rendszerváltás utáni nevét és hadrendi számát
– fogalmazott a honvédelmi miniszter.
Kiemelte, hogy nem a katonák helyett, hanem velük együtt kívánják építeni a honvédséget, hiszen „a hagyományaink adják a gyökereinket, a katonáink pedig a jövőnket”. Éppen ezért tiszteletben tartják a katonák döntését, és ennek megfelelően járnak el, az egyeztetéseket pedig folytatják a jövőben is.
(Borítókép: Ruszin-Szendi Romulusz 2026. június 13-án. Fotó: Kertész Renáta / Index)