Bálint Antónia legyőzte félelmeit: először állt énekesként a közönség elé a korábbi szépségkirálynő
Blikk
2026-06-21 18:44
Legyőzte félelmeit, és énekesként állt színpadra Bálint Antónia szombat este! Az egykori szépségkirálynő és televíziós számára ez a fellépés nem csupán egy újabb szereplést jelentett, hanem egy régi álom megvalósulását is.
Orosz Ferenc
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
„Próbáltunk egész délután. Minden fantasztikusan sikerült! Nagyon várjuk a szombat estét” – írta a fellépés előtt nem sokkal a közösségi oldalán Bálint Antónia, aki nem titkolta, mennyire különleges számára az esemény. A retró dalokat felvonultató, Dalok a szívemből című műsort a Magyar Katonai Térképészet Szakmatörténeti Múzeumában adta elő a nyár legnagyobb kulturális eseményén, a Múzeumok Éjszakáján. Antónia többek között Flipper Öcsi volt feleségével, Szilágyi Mariann korábbi fotómodellel is előadott egy duettet, Erdélyi Frigyes pedig négy dalban is gitározott.
Bálint Antónia a TikTok-on ismerte meg a fiatal sminkest, Princz Pannit
– Minden nagyon jól sikerült, minden tökéletes volt! A haj, a smink, a ruha, a technika, a hangzás, vagyis tényleg minden. Nagy előkészületek voltak, egy 19 éves sminkes, Princz Panni még próbasminket is készített nekem, Szabó Kriszti pedig a hajamat varázsolta tökéletessé. Imádtam a munkájukat! Februárban kért fel a múzeum vezetője, Rádler Mária Terézia erre a fellépésre; akkor még nagyon távolinak tűnt, most pedig már túl is vagyok rajta. Első fellépésnek kívánni sem lehetett volna jobbat – fogalmazott boldogan lapunknak a korábbi szépségkirálynő néhány órával a nagy sikerű előadás után.
Erdélyi Frigyes négy dalban is közreműködött a koncerten
– Régi álmom volt az éneklés. Korábban mindig csak beszéltem a mikrofonba, amikor színpadra kerültem. Műsorvezetőként és színészként is mindig ott motoszkált bennem a gondolat, hogy jó lenne énekelni. Nem a nulláról indultam: jártam énektanárhoz, dolgoztam színházban, játszottam főszerepeket is. Volt zenés darab is, amelyben egy-két dal tartozott a szerepemhez, de sosem voltam professzionális énekes. A legnagyobb gát mégsem a tapasztalat hiánya volt, hanem a félelem. Valahogy nem mertem belevágni, hosszú ideig nem határoztam el, hogy most akkor énekelni akarok – vallotta be lapunknak a korábbi szépségkirálynő, majd azt is elárulta, hogy a fordulatot végül nem szakmai, hanem személyes események hozták el.
Bálint Antónia így készült élete első koncertjére
– Az elmúlt két évem elég húzós volt. Anyukám meghalt, apukám infarktust kapott, de már, hála Istennek, jól van. Ezek a megpróbáltatások arra késztettek, hogy más szemmel nézzek az életemre. Azt mondtam magamnak: itt van valami, amit ennyire szeretnék, akkor miért nem csinálom? Nekem a színpad, a mikrofon az életem. A zene gyógyít, és most már tudom, hogy nekem dolgom van vele.
Bálint Antónia duettet énekelt Flipper Öcsi volt feleségével, Szilágyi Mariann-nal is
Antónia a közösségi médiában már korábban is megmutatta zenei tehetségét. Követői körében nagy sikert aratott, amikor egy videóban elénekelte Balázs Fecó ikonikus dalát, A csönd éve volt című szerzeményt. A felvétel rengeteg pozitív visszajelzést kapott, és milliós megtekintést ért el az interneten. Nem kizárt, hogy a biztató kommentek is hozzájárultak ahhoz, hogy Bálint Antónia végül rászánja magát a nyilvános fellépésre.