Hatalmas változások Hódmezővásárhelyen: elnökváltás után a szakmai stáb is átalakul
NB1.hu
2026-06-21 19:02
Az NB III-as felnőttcsapat irányítását a jövőben nem a Szűcs Róbert, Borbás Zsolt, Kovács Krisztián alkotta stáb látja el.
Az NB III Délkeleti csoportjában a 16 csapatos mezőny 10. helyén végzett a Hódmezővásárhely. A klub Facebook-oldalán bejelentette, hogy új elnök került az egyesület élére, aki új szakmai stábot nevez ki.
A tájékoztatás szerint Tóth Csaba 2026. június 8-án lemondott elnöki tisztségéről. Az egyesület közgyűlése ugyanezen a napon Rau Sándort választotta meg elnöknek.
Az új elnök néhány mondatban vázolta a jövővel kapcsolatos elképzeléseit:
Kedves Vásárhelyi Futballbarátok!
„Köszöntelek Benneteket, ígérem, mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy mind az utánpótlás, mind a felnőtt futball terén fejlődjön egyesületünk.
Köszönöm az egyesület tagságának belém fektetett bizalmát, hálás vagyok érte! Köszönöm az előző vezetőség munkáját is!
A helyzet sajnos nem könnyű, mert jelentős adósságállománnyal kaptam meg a kormánykereket, így első lépésként a mögöttünk hagyott szezon lyukait kell befoltozni. Viszont a jövőt is tervezni kell, hiszen nyakunkon az új bajnokság. Az utánpótlásban rendezett szakmai munka folyik, így ott az irányvonal továbbvitele, fejlesztése a célom.
Az NB III-as felnőtt csapat irányítását a jövőben nem a Szűcs Róbert, Borbás Zsolt, Kovács Krisztián stáb fogja ellátni. Az ő munkájukat, klubért végzett áldozatos tevékenységüket ezúton is köszönöm, sok sikert kívánok nekik további pályafutásukhoz!
Gőzerővel dolgozunk az új stáb és a játékosállomány kialakításán. A nehéz gazdasági körülmények ellenére egy ütőképes, fiatal, támadószellemű, a bennmaradást biztosan kiharcoló csapat összeállítása a cél az első évben.
Ehhez kérem a szurkolóink további támogatását!”