← Vissza

news.bsdnet.hu

Kamu Insta-boldogság nyáron – ne dőlj be a közösségi oldalaknak

Divany 2026-06-21 19:00
Harminc felett sokan már családos nők, dolgoznak, ott van a házimunka, nem tudják beiktatni az életükbe a mozgást, elégedetlenek a külsejükkel. Itt a nyár, a közösségi oldalak influenszerei pedig tovább erősítik azt az érzést, hogy kötelező boldognak lenni . Nemcsak strandon, hanem már a hétköznapokban is nyomasztóan telepszik ránk a kamu-Insta-boldogság negatív hatása . A változókor, az életközepi válság is egyre korábban köszönt be a nők életében, de mi vajon tehetünk magunkért? A szakértő szerint a nőként más attitűdre van szükségünk. „Amikor a tökéletesnek hitt influenszert követjük, nem is gondolunk bele, hogy talán ő is rossz párkapcsolatban él, vagy van valamilyen betegsége, amely külsőleg nem látszik. Próbáljunk meg olyan életet kialakítani, amelyben jól érezzük magunkat, és ha ez sikerül, nem a hamis boldogság illúzióját akarjuk majd követni ” – fogalmaz Dankó Szilvia gestalt coach. Figyeljük meg az érzéseinket: az, akit követünk a közösségi oldalon, milyen hatással van ránk? Ha kisebbségi érzést vált ki belőlünk, kövessük ki az illetőt, és keressünk olyanokat, akik inspirálnak, motiválnak, hogy másképp csináljuk a dolgokat. „Akik vállalják a testüket, a hibáikat vagy hogy igenis olykor elegük van az anyaságból, a valóságot közvetítik” – teszi hozzá a szakértő. Vágyunk arra hogy megfeleljünk külvilágnak. A közösségi média pörgetése, és az, ha hamis valóságképet mutatunk magunkról, eltávolít a valódi érzéseinktől. A toxikus pozitivitás a szorongást és az elégedetlenséget erősíti fel. „Ha megjátsszuk a boldogságot, azzal letagadjuk a valódi érzelmeinket, ez pedig elfojtott feszültséghez , szégyenérzethez és bűntudathoz vezet” – hangsúlyozzák a The Psychology Group szakértői is. Tegyül fel magunknak a kérdést : ha nem vagyunk őszinték önmagunkhoz az érzésekkel kapcsolatban, miért várhatjuk el másoktól, hogy kifejezzék irántunk az érzéseinket? A kamu Insta-boldogság elfogadása hamis intimitáshoz és felszínes barátságokhoz vezet. A gestalt coach hangsúlyozza, hogy a külvilág helyett önmagunkra figyeljünk . Ne fojtsjuk el azokat a dolgokat, amelyek nyomasztanak és szorongóvá tesznek. Tegyünk azért, hogy jobban érezzük magunkat , a közösségi médiát pedig e tekintetben inkább csak motiváció-szerzésre használjuk. Komoly változásokat idézhet elő az agyadban , ha egy hónapig nem használod a közösségi médiát.
Eredeti cikk megtekintése →