A kánikulával jön a vízhiány is
Magyar Nemzet
2026-06-21 19:16
Ráckevén és a környékén már jelentkezett is a vízhiány az első nagyobb kánikula beköszöntével. A helyi vízszolgáltató szombati közleményében már jelezte: jelentős vízfogyasztás-növekedés várható, különösen az alábbi területeken:
– Jelenleg Társaságunk valamennyi vízellátó rendszere üzemszerűen működik. A folyamatos ivóvízellátás biztosítása érdekében minden rendelkezésre álló személyi és technikai erőforrásunkat maximális kapacitással működtetjük. A hőmérséklet emelkedésével a vízfogyasztás azonban hirtelen és jelentős mértékben megnövekedett, így víziközmű-rendszereink terhelése elérte teljesítőképességük határát – írták közleményükben.
A szolgáltató szerint a fogyasztási igények további növekedése, illetve esetleges műszaki meghibásodás esetén a vízellátó rendszerben kritikus üzemállapot alakulhat ki, amely helyenként nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt eredményezhet.
A szükségszerű vízkorlátozás és az esetleges vízhiány megelőzése érdekében arra kérték a felhasználókat, hogy az ivóvíz felhasználása során törekedjenek a takarékosságra. Lehetőség szerint mellőzzék az ivóvíz nem alapvető célú felhasználását (például medencetöltés, autómosás). Csökkentsék a növényzet öntözésére felhasznált ivóvíz mennyiségét és a locsolás gyakoriságát. Mellőzzék az utak, járdák és egyéb burkolt felületek ivóvízzel történő locsolását, pormentesítését.
Borítókép: Kútvízzel lehet helyettesíteni a csapvizet. Fotó: Németh András Péter