Ruszin-Szendi Romulusz: A katonák döntöttek
Origo
2026-06-21 19:51
Ruszin-Szendi Romulusz úgy fogalmazott:
Megszülettek az első eredmények - írta, hozzátéve, az állomány egyértelműen jelezte: altisztként kívánják folytatni szolgálatukat, és minden alakulat azt kérte, hogy visszakaphassa a rendszerváltás utáni nevét és hadrendi számát.
- közölte a miniszter.
Kiemelte, hogy ez csak az első lépés; folytatják az egyeztetéseket minden olyan kérdésben, amely a katonákat érinti. "Mert a hagyományaink adják a gyökereinket, a katonáink pedig a jövőnket. Ezért a hangjuk mindig számítani fog" - közölte Ruszin-Szendi Romulusz.