Egy napig bírták a pride-zászlók az Erzsébet hídon, a Dunában végezték
Magyar Nemzet
2026-06-21 20:43
A Dunába dobták a pride-zászlókat az Erzsébet hídról, egy nappal a kihelyezésük után. Bohár Dániel is megosztotta az erről szóló videót, amelyen távolról rögzítették, hogy valaki éppen leszerel a helyéről, majd a Dunába hajítja az egyik ilyen zászlót. A felvételről úgy tűnik, a többi zászló sem úszta meg, mindet leszedték.
A pride-zászlókat a főpolgármesteri hivatal helyeztette ki, így készülve a június 27-i, szombati Budapest Pride felvonulásra. A fejleményekre reagálva, Karácsony Gergelyék jelezték, hogy rongálás miatt feljelentést tesznek, a zászlókat pedig pótolni fogják.