← Vissza

news.bsdnet.hu

Ezt a növényt még most sem késő megmetszeni - a következő évi virágzás is múlhat rajta

Agroinform 2026-06-21 21:57
Nyáron sokan már elteszik a metszőollót , pedig van néhány növény, amely ilyenkor is meghálálja a törődést. Ha eddig halogattad a metszést, ne aggódj: bizonyos fajoknál még most sem késtél le semmiről, sőt, a következő évi virágzás sikere is múlhat rajta! Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re , hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket. Bár a legtöbb cserjét és fát tavasszal, illetve kora tavasszal szokás metszeni, vannak kivételek, amelyeknél a nyári metszés kifejezetten ajánlott. Ilyenek például a nyáron vagy ősszel virágzó cserjék (pl. hortenzia, nyári orgona, levendula), valamint a túlburjánzó bokrok (pl. jezsámen, aranyvessző, gyöngyvessző), amelyek új hajtásokat hoznak, ha most visszavágod őket. A nyári metszéssel segítheted a növényeket abban, hogy szebb, dúsabb virágzást produkáljanak a következő évben. Emellett a túl sűrű hajtásokat is ritkíthatod, így több fényhez és levegőhöz jutnak az ágak, ami csökkenti a betegségek kialakulásának esélyét. Levendula: A virágzás után rögtön vágd vissza, hogy szép, tömött bokrot kapj jövőre is. Hortenzia: A nyár végi metszés segít a bokor formájának megtartásában és a bőséges virágzásban. Nyári orgona (Buddleja): Virágzás után az elnyílt részeket mindenképp távolítsd el. Gyöngyvessző, jezsámen: A túl hosszú, elöregedett hajtásokat most is visszavághatod. Metszés után érdemes egy kis komposzttal vagy szerves trágyával megkínálni a növényeket, hogy gyorsabban regenerálódjanak és jövőre igazán szép virágpompával hálálják meg a gondoskodást. Összefoglalva: ha most is metszőollót ragadsz, a növényeid még dúsabb, egészségesebb hajtásokkal és színpompás virágzással hálálhatják meg a törődést. Bátran vágj bele, de mindig ügyelj a növény igényeire és a megfelelő technikára!
Eredeti cikk megtekintése →