← Vissza

news.bsdnet.hu

Azonnali riasztás nagyon erős UV-B sugárzás miatt, Hegedűs Zsolt üzent

ATV 2026-06-22 04:05
Nagyon erős UV-B sugárzásra figyelmeztet hétfőre a HungaroMet. Hétfőn nagyon erős, a „figyelmeztetési kritériumot meghaladó” UV-B sugárzás várható – tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében. A nagyon erős UV-B sugárzás a Dunántúl nagy részén, Pest Vármegyében és a fővárosban, a Dél-Alföldön és Észak-Magyarországon várható. A szakemberek azt tanácsolják: mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás okozta leégés ellen, ha lehetséges 11 és 15 óra között kerülje a napozást. Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! – erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot. Hegedűs Zsolt a Facebook-oldalán kiemelte, a tartós meleg komoly megterhelést is jelent a szervezet számára. Ilyenkor különösen fontos, hogy a nap folyamán rendszeresen igyunk vizet, és ne várjuk meg, amíg szomjasnak érezzük magunkat. A nagy melegben a szokásos napi másfél-két liternél jóval több folyadékra lehet szükségünk. Figyeljünk arra, hogy mindig legyen nálunk ivóvíz, különösen, ha útnak indulunk vagy a szabadban tartózkodunk – tette hozzá. Fordítsunk kiemelt figyelmet az idősekre, a kisgyermekekre és a hajléktalan emberekre is! – kérte, rámutatva arra: ők különösen veszélyeztetettek a hőség idején, ezért ha tehetjük, segítsünk nekik ivóvízzel, árnyékos pihenőhely megtalálásával vagy szükség esetén a megfelelő ellátás elérésében. A miniszter kiemelte, a hőség idején kerüljük a szeszes italok fogyasztását, mert azok fokozhatják a kiszáradás veszélyét. A legjobb választás továbbra is a víz, de a cukrozatlan tea vagy az ásványi anyagokat is pótló italok is segíthetnek. „Ha az utcán vagy a tömegközlekedésen rosszullétre utaló jeleket tapasztalunk valakinél, ne menjünk el mellette közömbösen! Egy palack víz, néhány segítő szó vagy szükség esetén a mentők értesítése akár életet is menthet” – figyelmeztetett Hegedűs Zsolt. Szombattól kedd éjfélig az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére.
Eredeti cikk megtekintése →