A nyaralásról vitték az onkológiára Rubint Rékát, azonnal műteni kellett
Blikk Rúzs
2026-06-22 05:00
Nem sok ideje volt a feltöltődésre.
Rubint Réka nemrég Montenegróban pihent a családjával, azonban nem sok ideje maradt a kikapcsolódásra: a régóta súlyos betegséggel küzdő fitneszedzőt egy előrehozott műtét miatt azonnal az onkológiai intézetbe szállították . A beavatkozás után videóüzenetben számolt be állapotáról, hangsúlyozva, hogy a legnehezebb napokon már túl van, és napról napra egyre jobban érzi magát.
A Story beszámolója szerint az eredetileg későbbre tervezett operáció időpontját előrehozták , így a családi utazás után rögtön az onkológiára kellett mennie.
A műtétet követően közösségi oldalán jelentkezett be . A videóban fáradtan, de bizakodóan beszélt követőihez, kezében rózsafüzérrel. Elmondása szerint a beavatkozás napja és az azt követő időszak jelentette számára a legnagyobb megpróbáltatást, azóta azonban fokozatos javulást tapasztal.
„Amíg van egy utolsó esélyed, van esélyed a győzelemre is! Mert a statisztika nem számol a szívvel!” – fogalmazott.
A megpróbáltatások ugyanakkor még nem értek véget számára, hiszen a műtét után hosszabb felépülési időszak vár rá, ráadásul kezelőorvosa újabb kemoterápiás kezelést is előírt. A kórházban férje, Schobert Norbert, valamint gyermekeik, Lara, Norbika és Zalán is mellette voltak.
Réka elmondása szerint a nehéz időszakban elsősorban a hitéből, szerettei támogatásából és a sportolói szemléletből merít erőt. Betegágyáról Rafael Nadal gondolatait is felidézte, miszerint a valódi bajnokok a legnagyobb kihívásokat is képesek legyőzni. Háláját fejezte ki családjának, barátainak és az Onkológiai Intézet munkatársainak, akik végig mellette állnak.
A fitneszedző azt is elárulta, mi ad számára igazán motivációt a küzdelemhez: legnagyobb vágya, hogy megélhesse azt a napot, amikor unokáit a karjában tarthatja.
www.instagram.com
Forrás: SzMo.hu