A Dunába dobálta egy ismeretlen a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról, feljelentést tesz a Főpolgármesteri Hivatal - videó
Blikk
2026-06-22 05:28
Videóra vették azt a férfit, aki a Dunába dobálta az Erzsébet hídon lévő Progresszív Pride-zászlókat. Budapest vezetése azt ígéri, néhány napok belül visszahelyezik a nagy vitákat kiváltó lobogókat, „szándékos rongálás” miatt pedig feljelentés tesznek.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Vasárnap kezdett terjedni a közösségi médiában a hír, hogy leszedték a budapesti Erzsébet hídra kihelyezett, úgynevezett Progresszív Pride-zászlókat. A Telex az ügyben megkereste a Főpolgármesteri Hivatalt, ahonnan azt a választ kapták, igazak az értesülések, és feljelentést tesznek, mivel „szándékos rongálás gyanítható.”
Tudatták azt is, hogy az eltávolított zászlókat napokon belül visszahelyezik, ugyanis szerintük „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.
Időközben több felvétel is megjelent az interneten, amelyeken távolról látható az a férfi, aki a lobogókat kiszedte a tartójukból, majd a Dunába repítette azokat.
Máthé Zsuzsanna kereszténydemokrata országgyűlési képviselő korábban egy bejegyzésében hívta fel a figyelmet, hogy az Erzsébet hídon nem sima Pride-zászlókat helyeztek ki, hanem “Progress Pride” zászlókat, amelyeken az LMBTQ+ szivárványszínek mellett transzneműség, a marginalizált színes bőrű LMBTQ+ emberek, valamint az interszexek szimbólumai is megjelennek.
Ahogy már korábban a Blikk is beszámol róla, június 5-én este a fővárosi hivatalos megnyitó ünnepségével kezdetét vette a 31. Budapesti Pride Közösségi Fesztivál . A szervezők három héten át több mint 90 programmal várják az érdeklődőket Budapesten. Az LMBTQ-közösség fesztiváljának hagyományossá vált felvonulása június 27-én lesz .
lmbtq