← Vissza

news.bsdnet.hu

Nagy késésekkel indul a hét a győri vasúti fővonalon: felsővezeték-szakadás miatt pótlóbuszok járnak

Blikk 2026-06-22 05:42
Felsővezeték-szakadás miatt hétfő reggel leállt a vasúti forgalom Biatorbágy és Herceghalom között, így a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon utazóknak a reggeli és délelőtti órákban jelentősen hosszabb eljutási időre, kimaradó járatokra és pótlóbuszos átszállásra kell számítaniuk. A nemzetközi vonatok és az InterCityk csak Tatabányáig közlekednek, az érintett elővárosi szakaszokon pótlóbuszok ingáznak, a fővárosban pedig rendkívüli jegyelfogadást léptettek életbe. Szász Eszter Newsroom újságíró Ezeket látta már? A Biatorbágy és Herceghalom közötti felsővezeték-szakadás miatt jelenleg egyik vágányon sem lehetséges a közlekedés, ezért a MÁV-START forgalmi korlátozásokat vezetett be a győri fővonalon. A nemzetközi vonatok, köztük a Railjetek és az EuroCityk, valamint a belföldi soproni és szombathelyi InterCity járatok Budapest helyett csak Tatabányáig közlekednek, és onnan is indulnak vissza Győr felé. Az utasokat Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok szállítják, amelyek Kelenföldön az Etele téri MÁVBUSZ megállóban, Tatabányán pedig az autóbusz-állomás 19-es kocsiállásánál várják az utazókat - tájékoztatott a Mávinform . Péntek délután érkezett a hír, miszerint a vasúti felsővezeték Budapest-Kelenföld állomás közelében megsérült. Kelenföld és Háros, valamint Kelenföld és Nagytétény-Diósd között mindegyik vágányon szünetelt a forgalom a helyreállításig. Kelenföld és Tárnok között közvetlen pótlóbuszok közlekedtek. Most a krízishelyzetről Hegyi Zsolt is nyilatkozott. Az elővárosi forgalomban az S10-es személyvonatok megosztva, a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint a másik oldalon Bicske és Győr között járnak. A kimaradó Biatorbágy és Bicske közötti szakaszon pótlóbuszokat lehet igénybe venni , amelyek Biatorbágyon és Herceghalmon a vasútállomás melletti Volán-megállókban, Bicskén pedig a Műszaki Áruháznál, valamint a vasútállomás 4-es kocsiállásánál állnak meg. Az S12-es vonatok útvonala szintén lerövidült, ezek a járatok most kizárólag Tatabánya és Oroszlány között szállítanak utasokat. A fennakadás enyhítésére a vasúttársaság és a Budapesti Közlekedési Központ azonnali intézkedésekről döntött. A hiba elhárításáig a BKK az M4-es metró teljes vonalán elfogadja a vasúti menetjegyeket és bérleteket, így a pótlóbuszokkal Kelenföldre érkezők gyorsan utazhatnak tovább a belváros felé. Ezzel párhuzamosan a MÁV-START azt is bejelentette, hogy a helyzet rendeződéséig a győri fővonalon közlekedő valamennyi vonat helyjegy megváltása nélkül, szabadon igénybe vehető. vonat
Eredeti cikk megtekintése →